Суспільство

Дієві поради з підрізання малини, для кращого догляду і багатого врожаю

Малина – це одна з найбільш популярних ягід на городі. Вона містить багато корисних і лікувальних властивостей. Тому її можна побачити майже на кожному городі. Щоб отримати гарний урожай, треба знати певні правила.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Малина – дуже поширена ягода в Україні, яка дуже швидко й активно росте. Тому садівники й люблять малину, бо вона не потребує якогось особливого догляду. Але існують певні правила, яких треба дотримуватися, щоб малина давала плоди, радить 24 Канал.

Коли обрізати малину

Обрізати малину можна вже після того, як зійде сніг. Треба видалити обламані та підмерзлі пагони ягоди.

Дуже важливо обрізати ті верхівки добрих пагонів, з яких будете збирати урожай. Пошкоджені гілки у верхній частині варто підрізати до здорової нирки. Висота куща має бути від 1 до 1,5 метра для того, щоб під час збору врожаю не потрібно було нагинати кущ.

Обрізання верхівки навесні має велике значення, оскільки воно пробуджує бруньки. Своєю чергою, з них будуть рости пагони, які принесуть гарний урожай.

Як підрізати малину

Весняна обрізка дещо уповільнює ріст центральних гілок, водночас до бруньок надходить більше корисних речовин. Процес обрізки виглядає так: одну частину куща підрізають до 20 сантиметрів від землі, іншу – на середині пагонів. Третю частину варто підрізати десь на 20 сантиметрів від верхівки. Таким чином, пагони даватимуть плоди одночасно.

Пошкоджені та хворі гілки підрізають під корінь. Переважно залишають до 6 пагонів на кущ або до 16 на один погонний метр ряду, залежно від методу садіння малини.

Найкраща дистанція між пагонами – щонайменше 20 сантиметрів. Пагони, яким один рік, обрізають зверху десь на 15-40 сантиметрів. Вони даватимуть плоди.

Після обрізання буде правильним обробити кущі спеціальними знезаражувальними засобами. Коли з’являються молоді паростки, їх рекомендовано викопати, щоб не забирати живлення у центрального куща.

Читайте також: Смачна і велика: чим навесні підгодувати малину для гарного врожаю

Виривати зайві пагони не варто, бо так можна пошкодити кореневу систему. У такому разі оптимальним варіантом буде обрізати або зрубати їх під корінь.

Коли молоді пагони вилазять із землі, довкола куща уявляємо коло, діаметром до 50 сантиметрів і встромляємо по ньому штик лопати кілька разів. За цією межею, землю можна перекопати.

Дарина Дарницька

Недавні новини

До 2050 року дві третини м’яса та молочних продуктів альтернативні продукти

До 2050 року альтернативні білки можуть витіснити дві третини м’яса та молочних продуктів у Європі. …

11 хв. ago

Мін’юст назвав кількість в’язнів, які погодилися вийти з тюрми на фронт

Майже 5 тисяч засуджених погодилися із ухваленням закону про умовно-дострокове звільнення шляхом укладання контракту на…

30 хв. ago

В Україні розпочали серійне виробництво FPV-дронів із самонаведенням

Один з найбільших виробників дронів в Україні Vyriy Drone почав серійно виробляти FPV-дрони із самонаведенням. …

53 хв. ago

Які підроблені продукти ми купуємо в магазині щодня та як їх відрізнити від справжніх

Так, шахраї не стоять на місці і постійно вдосконалюють свої методи, щоб обдурити споживачів і…

1 годину ago

У Рівному жінка вкрала сумку, в якій було 100 тисяч гривень

15 травня до поліції надійшло повідомлення 42-річної підприємиці, що із її торговельного кіоску на вулиці…

2 години ago

Рівненщина у жалобі: у різних куточках області попрощалися з шістьма Героями

Рівненщина попрощалася з Героями: Петром Магрелом з Сарненської громади, Ігорем Бозинчуком – з Шпанівської, Володимиром…

2 години ago