Суспільство

День українського добровольця 2023 року: коли святкують?

День українського добровольця є національним святом в Україні, яке відзначається щороку 14 березня з 2015 року. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Цей день був започаткований для вшанування внеску українських добровольців у боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

День українського добровольця відзначається як символ відданості нації, її патріотизму, волі та готовності захищати свою державу. Він важливий для України та українського народу, оскільки він нагадує про жертву, мужність та героїзм тих, хто бореться за державну незалежність та свободу України.

Він має за мету подяку за героїзм воїнам-добровольцям у боротьбі за збереження суверенітету України та привернення уваги народу до захисників-добровольців.

Історія українських добровольців починається з подій 2014 року, коли Російська Федерація анексувала Крим та почала підтримувати сепаратистські рухи на сході України. У цей час національно-патріотичні громадські організації та інші добровольці відгукнулися на виклик уряду та розпочали волонтерську допомогу військовим, що борються на фронті.

Українські добровольці зробили величезний внесок у боротьбу проти агресії Росії, допомагаючи українським військам в озброєнні, медичній допомозі, логістиці, спостереженні та іншому. Багато з них були поранені або загинули на фронті. Незалежно від своєї професії чи соціального становища, добровольці об’єдналися в спільній боротьбі за свободу та незалежність України.

Цей день є нагадуванням для українців про важливість захисту своєї держави та про те, що кожен може зробити свій внесок у боротьбу проти несправедливості та загарбницької влади. 

Читайте також: Офіцери назвали середній вік добровольців у “Гвардії Наступу”

Історія добровольчого руху в Україні

Ця дата вибрана не випадково: саме 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці вирушили на тренувальну базу у Нових Петрівцях, що під Києвом. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити — саме добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати їм професійну заміну.

Одним із перших прикладів добровольства можна вважати Запорозьку Січ – воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну.

Інший яскравий приклад – легіон Українських Січових Стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах. 

З сучасності  – Революція Гідності та початок воєнних дій на сході України. Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи повістки. Інші – чоловіки й жінки, самоорганізувалися в батальйони й вирушили на Схід.

Б. Радько

Недавні новини

Народне свято 17 травня: шість головних заборон цього дня

Православна церква України 17 травня за новим стилем вшановує пам'ять апостола від 70-ти Адроника і…

3 години ago

Загальна мобілізація: чи вважається кинута в поштову скриньку повістка врученою

У Міноборони розповіли, чи вважається кинута в поштову скриньку повістка врученою. Речник Міністерства оборони України…

4 години ago

Чому сохне листя на смородинових кущах: основні причини

Якщо листя на смородині почало сохнути й скручуватися, це означає, що рослину вразили комахи-шкідники, а…

4 години ago

У Дніпрі 17-річний хлопець вистрелив у сусіда: постраждалий помер

В ГУНП повідомили, що стрілянина сталася на вулиці Володимира Івасюка, пише dnepr.info.  Там між сусідами…

4 години ago

ТЦК будуть присвоювати кожному чоловіку особистий код

Військовозобов’язаним чоловікам в Україні вклеюватимуть штрих-код у військовий квиток. Він дозволить працівникам ТЦК при перевірці…

5 години ago

Тайсон Ф’юрі пожертвує Україні 1,25 млн доларів зі свого гонорару за бій з Усиком

Володар поясу Всесвітньої боксерської ради (WBC) Тайсон Ф'юрі (34 - перемог, 0 - поразок, 1-…

5 години ago