Суспільство

Чим небезпечна побутова хімія з фосфатами?

Тренди на екологічність в останні роки охоплюють найрізноманітніші сфери нашого життя, і побутова хімія й доглядова косметика не є винятком. Тепер усе більше людей вибирають безфосфатні пральні порошки. Великий вибір цих засобів ви знайдете в магазині PROSTOR. Але спочатку з’ясуємо причини відмовитися від фосфатів.

5 причин не застосовувати фосфатні засоби

Додавання фосфатів пов’язане з прагненням пом’якшити воду й зробити прання більш ефективним. Ці речовини складаються з фосфорної кислоти та різних металів. Цікавий факт: фосфати використовують не лише в порошках, а й у металургії, харчовій промисловості тощо. Однак такий підхід несе в собі багато ризиків:

  • алергічні реакції;
  • дерматологічні захворювання;
  • порушення функцій внутрішніх органів;
  • погіршення імунітету;
  • отруєння.

Саме тому людям, які використовують для прання порошки з вмістом фосфатів, рекомендують ретельно полоскати одяг у пральній машинці, а після висушування — прасувати. Варто запобігати контакту засобів зі шкірою й добре мити руки. Також радять провітрювати квартиру й навіть на час прання виходити на вулицю. Але ще краще рішення — вибрати безфосфатну альтернативу.

Часто кількість фосфатів у засобі настільки велика, що навіть після кількох циклів полоскання їх не вдається випрати з тканини. Через це речовини неминуче потрапляють в організм людини.

Як діють безфосфатні порошки?

В багатьох людей виникає цілком слушне питання: чи будуть безфосфатні засоби такими ж ефективними, як ті, де у складі є фосфати? Так, дієвість підтверджена, адже виробники не просто прибирають вказану речовину зі складу. Натомість, наприклад, додають екологічно безпечні речовини — цеоліти.

Крім безпечного складу, безфосфатні порошки мають ще декілька суттєвих переваг. Перша з них — відсутність яскраво вираженого «‎хімічного» запаху. Другий плюс полягає в тому, що на одязі не залишається розводів, як це буває після інтенсивного прання з фосфатним порошком.

Варіант без фосфатів ідеально підходить для родин із дітьми, адже ніжна шкіра малечі дуже чутлива до алергенів. Краще за все перейти на безпечні пральні засоби не лише під час очищення дитячих речей, а й коли треба прати речі батьків. Це пов’язане з тим, що дитина все одно так чи інакше буде контактувати з одягом та постільною білизною дорослих.

Б. Радько

Недавні новини

Забутий суперфуд: поживний щавель, який збагатить ваш раціон

Якщо ви хочете розширити свій вибір листової зелені на ринку, щавель – це зелень, яку…

2 години ago

Як правильно приготувати спаржу: 4 швидкі способи

Настав сезон спаржі – вишуканого овочу, сповненого корисних елементів та вітамінів. Спаржа готується дуже швидко,…

4 години ago

Шикарний блиск за 5 хвилин: цей простий трюк у душі зробить волосся, як у рекламі

Ви коли-небудь бачили волосся, яке так блищить, що схоже на дзеркало? Звичайно, так — у…

5 години ago

Через які помилки можна втратити урожай груш: не всі садівники знають

Груша – невибагливе дерево і при належному догляді за рослиною, плоди виростають смачними, соковитими та…

6 години ago

На Закарпатті жителька Ужгорода постане перед судом за організацію азартних ігор онлайн

Детективи Бюро економічної безпеки завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо незаконного проведення азартних ігор,…

7 години ago

Вдарив, а потім викрав телефон: поліцейські Дніпра оголосили підозру зловмиснику

Вчора ввечері, 16 травня, у Дніпрі 37-річний чоловік напав на 40-річного перехожого та відібрав у…

7 години ago