Чи є хронічні хвороби протипоказанням до вакцинації від COVID-19 — пояснення МОЗ

event 17:37 Середа 24 Листопадаа 2021 Здоров'я

Хронічні захворювання не є протипоказанням для вакцинації проти COVID-19. Ба більше, саме регулярні недуги роблять організм більш схильним до сильного впливу коронавірусу, тому імунізацію необхідно проводити в обов’язковому порядку. Про це повідомив OBOZREVATEL, посилаючись на доповідь МОЗ від 24 листопада.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Фахівці стверджують, що саме повний курс щеплення проти COVID-19 може відіграти життєво важливу роль для хворого на хронічні захворювання, включно з бронхіальною астмою, діабетом, ВІЛ, серцево-судинною недостатністю, а також тих пацієнтів, які постійно проходять процедури гемодіалізу.

Також у МОЗ звернули увагу на хворих на онкологію: тут потрібно звернутися до лікаря, який вкаже, яка саме вакцина і в який термін буде найбільш ефективна.

Коментар: Річ у тому, що якщо людина проходить курс імуносупресивної терапії (придушення небажаних реакцій імунітету), вакцинація може бути менш ефективною. Але робити щеплення все одно потрібно“, – пояснили в МОЗ.

Вакцина від коронавірусу безпечна для алергіків, які страждають на загострення сезонно або від побутових подразників. Їм можна проходити курс щеплення навіть у період важких симптомів своєї хронічної недуги.

Останні новини
06.02.2023, Понеділок
05.02.2023, Неділя
04.02.2023, Субота
03.02.2023, П’ятниця
02.02.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward