Суспільство

Чому та коли потрібно йти до психотерапевта?

Психотерапія — це форма допомоги, завдяки якій ви можете отримати підтримку в боротьбі з емоційними проблемами, надмірним стресом, життєвими змінами та навіть хворобами. Ефективність когнітивно-поведінкової психотерапії доведена багатьма дослідженнями. Це корисна форма лікування життєвих проблем. Психотерапевтична допомога націлена на розвиток та зміцнення конструктивних способів, які допомагають справлятися з різними ситуаціями життя. Отримати її завжди можна на платформі pleso.

В яких ситуаціях варто звернутися до психотерапевта?

Кожна людина може відчувати важкі емоції, такі як гнів, смуток чи страх. Інтенсивна форма тривоги, при якій будь-яке занепокоєння набуває максимальних масштабів і сприймається як реальна й певна загроза, може сильно дестабілізувати. Ще одна дуже серйозна, інтенсивна форма тривоги — панічна атака. Це раптова, сильна і непередбачувана атака, яка часто супроводжується страхом за своє життя. Вона може супроводжуватися низкою соматичних симптомів:

  • прискорене дихання та серцебиття;
  • підвищення артеріального тиску;
  • тремтіння тіла;
  • нападоподібний головний біль або біль у животі.

Може виникати відчуття нереальності або відірваності від реальності. Гнів також може приймати насильницьку та інтенсивну форму. У нападі гніву людина може завдати шкоди собі та іншим. Буває, що люди в нападі руйнують речі навколо. Іноді навіть доходить до такого сильного нападу, що в результаті хворому важко запам’ятати деталі та послідовність подій. Такі істерики є ознакою того, що у розумовому репертуарі не вистачає конструктивних стратегій подолання. Психотерапія займається зміцненням психічної стійкості на основі наших ресурсів. Це полегшує людині відновлення контролю над своїм відчуттям світу. 

Коли звернутися за допомогою?

Може виникнути спокуса чекати та сподіватися, що все владнається само собою. Але насправді чим довше ви чекаєте, тим важче буде впоратися зі своїми проблемами. Візит до психотерапевта є елементом конструктивного копінгу. Можливо, достатньо лише кількох розмов, щоб покращити якість вашого життя.

Пам’ятайте, що все більше і більше людей використовують терапію. Це нормально просити допомоги. Психотерапевти такі ж спеціалісти, як лікарі чи юристи. Адже вони багато років навчаються, щоби розв’язувати проблеми людей. Неможливо мати такі знання психології, як вони.

Слід пам’ятати, що рішення є завжди, навіть тоді, коли людина не може знайти його самостійно.

Б. Радько

Недавні новини

На Хмельниччині судили військового в запасі за відмову від бойової повістки

Славутський міськрайонний суд виніс вирок 22-річному хлопцеві за ухилення від мобілізації. Звільнений в запас військовослужбовець…

4 хв. ago

Данія виділить Україні новий пакет допомоги на 815 млн доларів

Данія оголосила про черговий пакет військової допомоги для України на 5,6 млрд крон (815 млн…

22 хв. ago

Уряд розглядає можливість бронювати без обмежень працівників двох сфер

Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов'язаних. Працівники критично важливих підприємств ПЕК та ІТ…

36 хв. ago

До 2050 року дві третини м’яса та молочних продуктів альтернативні продукти

До 2050 року альтернативні білки можуть витіснити дві третини м’яса та молочних продуктів у Європі. …

57 хв. ago

Мін’юст назвав кількість в’язнів, які погодилися вийти з тюрми на фронт

Майже 5 тисяч засуджених погодилися із ухваленням закону про умовно-дострокове звільнення шляхом укладання контракту на…

1 годину ago

В Україні розпочали серійне виробництво FPV-дронів із самонаведенням

Один з найбільших виробників дронів в Україні Vyriy Drone почав серійно виробляти FPV-дрони із самонаведенням. …

2 години ago