Суспільство

Чому Івана Купала відзначається 7 липня і в чому суть цього свята

Щорічно 7 липня українці відзначають Івана Купала. Попри язичницьке походження свята, його відзначають багато православних українців, щоб долучитися до веселих звичаїв і згадати традиції наших предків, пише уніан. 

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Чому Івана Купала відзначається 7 липня

Достовірно невідомо, коли і як саме відзначався Івана Купала в язичницьку епоху. Відомості про це не збереглися.

За старим (юліанським) календарем Івана Купала випадав на 24 червня. Саме в цю дату свято відзначалося після хрещення Русі. Язичники, ймовірно, прив’язували це свято до літнього сонцестояння. Після встановлення григоріанського календаря Івана Купала став відзначатися 7 липня, що віддалило його від дня літнього сонцестояння.

Що 7 липня відзначає церква

Православна церква 7 липня (24 червня за старим стилем) відзначає Різдво Іоанна Предтечі. Церква завжди намагалася боротися і святом Купала і виступала проти язичницьких традицій свята.

Під тиском церкви відбулося “об’єднання” свят на одну дату. Священики сподівалися, що люди забудуть язичницьке коріння і традиції Івана Купала, і почнуть відзначати християнське свято.

Тепер Івана Купала має одну дату з Різдвом Іоанна Предтечі і ім’я святого в назві. Проте традиції свята не були забуті і відзначаються досі. Попри опір церкви, язичницькі звичаї Івана Купала дуже полюбилися народу і збереглися крізь століття.

Івана Купала: традиції та суть свята

Святкування Івана Купала має магічний характер – ритуальні очищення вогнем, ворожіння, ворожіння, ігри. Відзначають Купалу за ніч до 7 липня. Найвідоміші традиції свята – купальські купання в річках і озерах, заплітання вінків і стрибки через високе багаття.

Івана Купала – популярна дата для ворожінь. Дівчата в цю ніч ворожать на кохання. Закохані пари разом стрибають через багаття: якщо вони не розтиснули руки, то їхні стосунки будуть міцними. Багато українців намагаються відшукати в цю ніч міфічну квітучу папороть. 

Початкова суть свята полягала в прославлянні цвітіння, родючості і самого життя. Слов’яни в цей день відзначали поворот сонця з літа на зиму. В сучасні часи багато людей не вкладають в це свято релігійного значення, а лише шанують звичаї пред

Марія Апельмон

Маша любителька побитися об заклад, про точність її прогнозу погоди. Вона знає, чи потрібно завтра брати із собою парасольку, чи краще не виходити з дому через пекельну спеку. Інколи напише прогноз погоди краще, ніж Укргідрометцентр. Окрім цього захоплюється астрологією. Полюбляє писати гороскопчики і хвалити Козерогів. Точно знає, що чекає вас сьогодні, завтра і навіть через тиждень. А ще вона не відривається від сучасної літератури (*Кідрук one love) та є поціновувачем смачного індійського чаю.

Недавні новини

Не лише засіб проти старіння: що таке колаген, для чого він потрібен і де його взяти

Сьогодні колаген не лише засіб для боротьби зі зморшками. Їжа, креми для шкіри, БАДи та…

4 години ago

Ідеальний домашній попкорн: простий рецепт

Хрусткий, ароматний і нічим не зіпсований - домашній попкорн завжди виходить набагато смачнішим, ніж магазинний.…

6 години ago

Як перестати постійно губити різні речі: поради психологів

Особливості або проблеми з пам'яттю часто стають перешкодою для якісного навчання, комфортного життя та досягнення…

7 години ago

Королева саду: правила посадки гортензії

Гортензія - це не просто красива квітка, але й справжня королева саду. Ці пишні, розкішні…

8 години ago

Виманював гроші у сімей українських полонених: СБУ викрила шахрая, який видавав себе за офіцера

Служба безпеки ліквідувала ще одну шахрайську схему виманювання грошей у родичів українських військовополонених та зниклих…

9 години ago

На Рівненщині склали адмінпротокол на молодика, який демонстрував оголені сідниці в центрі міста

За вчинення дрібного хуліганства поліцейські склали на жителя Костополя адмінпротокол. Про це повідомили у пресслужбі…

10 години ago