21 вересня: Різдво Пресвятої Богородиці, традиції та що не можна сьогодні робити

event 07:36 Вівторок 21 Вересня 2021 БЛОГ

Різдво Пресвятої Богородиці – одне з найважливіших свят для християн.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Згідно з переказами, батьки Діви Марії були благочестивими людьми, але дітей мати не могли. Дуже страждали від цього, так як в ті часи вважалося, що бездітні сім’ї прокляті. Вони були обмежені в правах і навіть не могли приносити жертви в храмі.

Різдво Пресвятої Богородиці – коротко про подію

Іоаким – батько Діви Марії – після довгих страждань відправився в пустелю і довго молився Богу про дитину. До нього з’явився Ангел і сказав, що прохання його буде виконано – у них з престарілою дружиною народиться дочка. Іоаким передав цю новину дружині, пара зраділа і пообіцяла, що дитина їх буде служити Господу.

Назвали малятко Марією – єврейським ім’ям, яке означає “пані”. У віці трьох років принесли її в храм, де вона і виховувалася до свого повноліття.

Різдво Пресвятої Богородиці – як святкують і коли

21 вересня – день, який ознаменувався появою на світ майбутньої Святої, матері Ісуса Христа. Саме з цього дня починається цикл релігійних свят, так як в православ’ї початок року вважається не з 1 січня, а 1 з вересня. Вперше відзначати свято почали в V столітті. У X столітті з’явилися ікони, присвячені Пресвятій Богородиці.

Свято має й інші назви: “Друга Пречиста”, “Осеніни”, “Оспожинки”.

Різдво Пресвятої Богородиці – традиції свята

Господині здавна накривали пишні столи на честь свята, пригощали стравами жебраків і нужденних. Жінки, які чекають дитину, здійснювали обряди: виходили на гору, щоб молитися Діві Марії про легкі пологи, а потім спалювали сплетені заздалегідь вінки – прощалися з безтурботною юністю. Також було прийнято вмиватися річковою водою – люди вірили, що вона має цілющу силу.

Селяни 21 вересня проводжали осінь – пекли короваї, жінки виходили на річку і водили хороводи навколо найстаршої за віком дівчини. Вважалося, що такий обряд гарантує хороший урожай в наступному році.

Різдво Пресвятої Богородиці – що не можна робити на свято

Християнська церква стверджує, Пречиста – несуворе свято, тому поститися не обов’язково – можна дозволити собі улюблені частування. Проте, від прибирання в будинку краще відмовитися. Також не рекомендується шити, в’язати і готувати.

Джерело

Читайте також: Астрологи назвали трьох знаків зодіаку серед жінок, які не підходять для шлюбу

Останні новини
25.10.2021, Понеділок
24.10.2021, Неділя
23.10.2021, Субота
22.10.2021, П’ятниця
21.10.2021, Четвер
20.10.2021, Середа
19.10.2021, Вівторок
18.10.2021, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward