17 листопада 2021 року: іменини, народні прикмети, свята та традиції в цей день

event 10:04 Вівторок 16 Листопадаа 2021 Суспільство

17 листопада 2021 року в Україні та світі святкують Міжнародний день студента (День студента України). До Нового року залишається 44 дні.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Яке завтра свято в Україні і світі?

17 листопада святкують Міжнародний день студента (День студента України). На жаль, святкування засновано на честь досить трагічної події, яка сталася в 1939 році в Чехії. Під час мирної акції протесту один зі студентів був поранений поліцією та від отриманих травм помер. Його смерть стала причиною кількох протестів, що прокотилися країною і привернули увагу окупаційної влади. Після наради з Адольфом Гітлером в Чехії закрили всі вищі навчальні заклади на 3-річний термін.

Гуртожитки було окуповано, студентів виводили озброєні солдати в піжамах прямо на вулицю. Багатьох відправили до концтаборів, деяких розстрілювали на місці. Саме 17 листопада сталися найкривавіші події того року. 1941 року Міжнародною Радою Студентів було вирішено зробити цей день пам’ятним для всіх студентів. В Україні свято було запроваджено 1999 року президентом Леонідом Кучмою.

Також 17 листопада – Всесвітній день передчасно народженої дитини. Ініціатором створення свята став Європейський фонд допомоги новонародженим і вперше цей день відсвяткували в 2009 році. Спочатку назва була інакшої і звучала “Міжнародний день поінформованості про недоношеність”. Але оскільки від 2010 року до святкування події приєдналося багато країн, було вирішено її змінити.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 17 листопада

Які завтра іменини: Ілля, Олександр, Іван, Порфирій, Семен, Степан, Федір, Фаїна.

Талісманом людей, народжених 17 листопада, є бірюза. Назва пішла від французького слова “turquoise” і означає “турецьке каміння”. Наші предки частіше, ніж будь-якому іншому каменю, приписували бірюзі лікувальні властивості. Вона є символом духовності та боротьби зі злом, багатства і благополуччя. На Сході навіть існує приказка: “Не збідніє ніколи та рука, на якій є перстень із бірюзою”.

Що не можна робити цього дня

Наші пращури помітили, що 17 листопада був нещасливим днем, тому в народі існувало чимало забобон:

  • Не варто ступати на перехрестя, адже в цей день тут збиралася нечисть, яка могла заподіяти зло. Якщо ж оминути перехрестя не вдавалося, то три рази хрестилися і промовляли “Отче наш”.
  • Не можна виносити гроші, їжу та інші речі з дому, щоб не втратити щастя.
  • 17 листопада не можна було святкувати весілля або заводити нові знайомства, тому що хорошого результату не буде.
  • Цього дня не давали гроші в борг, навіть якщо просили найближчі родичі.

Народні прикмети і традиції

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на завтрашній день:

  • якщо мишей більше, ніж зазвичай, зима буде холодною;
  • на небі молодий місяць і випав сніг – скоро він буде танути;
  • на небі новий місяць – дивилися, який сьогодні день і погода, бо вона буде триматися до грудня;
  • здалеку ліс здається чорним – буде відлига;
  • навколо сонця білі круги – буде сніжна буря.

17 листопада над дверима будинку малювали хреста за допомогою крейди, щоб нечиста сила не проникла до середини. Також на підвіконня насипали ягідки горобини. Жінки намагалися будь-якими способами утримати чоловіка вдома, щоб не пішов до коханки.

Пращури вірили, що 17 листопада буде погана погода. Навіть говорили: “Ярема (Єремій) – сиди вдома”. Існувало повір’я, що цього дня на землю спускається нечиста сила, яка ходить між будинками і намагається поцупити у людей вугілля. Обов’язково запам’ятайте сон, який приснився в ніч проти 17 листопада. Вважається, що він покаже, чого потрібно остерігатися в житті.

Читайте також: Гороскоп на 17 листопада: що чекає на Терези, Козерога та інші знаки зодіаку

Джерело

Автор:
Останні новини
01.10.2023, Неділя
30.09.2023, Субота
29.09.2023, П’ятниця
28.09.2023, Четвер
27.09.2023, Середа
26.09.2023, Вівторок
25.09.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward