“Вигадана расова гармонія”: фільм “Русалонька” знову під шквалом критики

event 10:17 П’ятниця 02 Червня 2023 Шоу-бізнес

Прокатна доля стрічки виявилася набагато цікавішою ніж сам фільм. І сьогоднішній ранок приніс цій тезі своє підтвердження, пише lenta.ua.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Як пише Deadline, Маркус Райдер, який є впливовим британським активістом, що також очолює Королівську академію драматичного мистецтва. Похвалив темношкіру Холлі Бейлі (додамо – як і всі критики нової версії “Русалоньки”), але не погодився із зображенням “расової гармонії” у фільмі.

Подивившись “Русалоньку” разом зі своїм шестирічним сином, Райдер написав в соціальній мережі, що її дія, мабуть, відбувається у 18 столітті, тобто за часів рабства. Але показані у фільмі вигадані карибські остров’яни, живуть у світі, вільному від звірств у галузі прав людини.

“Я не думаю, що ми робимо нашим дітям якісь послуги, вдаючи, що рабства не існує, – написав він. – Розгортання фантастичної історії в цей час і в цьому місці буквально еквівалентне опису історії кохання між євреєм та неєвреєм у Німеччині 1940 року та ігноруванням єврейського Голокосту”.

Райдер визнав, що “Русалонька” – це фентезі, де не обов’язково дотримання історичної правди. Але зауважив, що Disney міг би перенести дію фільму на Гаїті, де після того, як на острові скинуто кайдани рабства (нагадаємо, що там це сталося в кілька етапів ще в кінці 18-го – початку 19-го століть), Аріель зустрічає свого принца.

Пізніше, як пише видання, Райдер видалив свій твіт, який став вірусним, через негативну реакцію від користувачів соціальної мережі. Які заявили, що «Русалочку» слід розглядати як не більше ніж казку, і написав, що його «неправильно зрозуміли» .

Однак не можна не відзначити, що за логікою речей він має рацію. Зробивши андерсонівську Русалочку темношкірою, творці фільму повинні були не зупинятися, а рухатися далі за логікою цього вже нового сюжету.

Читайте також: 83-річний Аль Пачіно знову стане батьком

Але вони зупинились на півдорозі і тому стали мішенню для критики одразу з двох сторін глядачів. І від тих, кому зміни не сподобалися, і від тих, кого вони наперед вважали прихильниками своєї концепції, але тих, кому ці зміни здалися просто косметичними.

Останні новини
22.09.2023, П’ятниця
21.09.2023, Четвер
20.09.2023, Середа
19.09.2023, Вівторок
18.09.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward