Шеф-кухар з Рівненщини розроблятиме меню для шкільних їдалень України

event 10:59 Понеділок 22 Листопадаа 2021 БЛОГ
шеф-кухар

Олександр Медведь переміг у Всеукраїнському конкурсі «Розробка нового шкільного меню» та увійшов у п’ятірку переможців.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Конкурс організовувала Львівська національна асоціація громадського харчування. Він тривав майже пів року, участь у ньому взяло 32 професійні кухарі з усієї України. Наше місто представляв шеф Олександр Медведь, якого в області зокрема знають, як майстра відтворення рецептів княжої доби.

Він розповів, що не міг залишитися осторонь конкурсу. Через те, що має відразу три натхненники для смачних ідей.

Коментар: “Євген Клопотенко зрушив з місця той локомотив, і велика вдячність йому за це. Але так вже сталося, що не всі страви з його збірника сподобалися дітям. Це нормально. Наприклад, у мене три сини – двоє школярі, а третій поки в садочку – і в кожного з них різні смаки. Кожного разу питаю в них, що їли в школі. Відповіді різні: то мало, то багато, але не смачно, то “тато, а м’ясо з гречкою без підливи дуже сухе”, то до гречки яблуко давали… І так далі. Мене це здивувало трохи. А потім згадав, як сам харчувався в школі… Усе це й надихнуло мене взяти участь у конкурсі”, – розповідає Олександр Медведь.

Завданням для конкурсантів було скласти власне меню, яке б відповідало усім сучасним нормам. Рівнянин розробив 6 різних меню, які відповідали 305 постанові Кабінету міністрів України стосовно норм харчування у закладах освіти.

Коментар: “Крім того, було важливо використовувати продукти, які є завжди в наявності (локальні та регіональні). Ще одним важливим фактором було прораховувати фудкост страви. Адже набираючи ттк (техніко-технологічна карта), я вже бачив собівартість страви, яку пропоную, – ділиться Олександр. 

Читайте також: “З салютом та свічками”: на Щасливому хлопець зробив неймовірну пропозицію своїй дівчині (ВІДЕО)

З його раціонів відібрали страви, які будуть внесені в нове меню для шкіл України.

Коментар: “Це для мене просто робота, яку я дуже люблю. Адже працюю на кухні вже 25 рік. А стосовно конкурсу – то це тільки початок! Далі будемо поступово змінювати харчування на краще. Бо ж оновлення потребує не лише меню, а й саме приміщення, посуд та атмосфера в шкільній їдальні”, – зазначив Олександр.

Розробка меню для нього – не в новинку, тож професійні навички не лише смачного приготування страв, а й їх правильного формування і подачі, допомогли.


Наступним етапом стане фінальне допрацювання технологічних карт п’ятірки переможців та передача “НОВОГО 4-тижневого МЕНЮ” до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів для погодження та набуття статусу “рекомендованого”.

Переможці конкурсу отримають можливість безкоштовно поїхати до Німеччини, для того аби познайомитися з моделями організації харчування та підвищити свою професійну кваліфікацію.

Джерело

Останні новини
08.12.2021, Середа
07.12.2021, Вівторок
06.12.2021, Понеділок
05.12.2021, Неділя
04.12.2021, Субота
03.12.2021, П’ятниця
02.12.2021, Четвер
01.12.2021, Середа
Читати більше новинarrow_forward