Санлікар розповів, де у Рівненській області вода в колодязях має найгіршу якість

event 11:11 Понеділок 24 Травня 2021 ПОДІЇ

Як повідомив головний санлікар області Роман Сафонов, вода в половині колодязів області не відповідає нормам. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Він розповів, скільки саме колодязів знаходиться в області та назвав ймовірні причини забруднення питної води.

За словами санлікаря, ситуація з забрудненням питної води в колодязях — типова не лише для Рівненщини, а й для усієї країни в цілому.

Коментар: “Раніше такі проблеми вирішувались роботою комісій по благоустрою при кожній селищній раді чи міській раді. Зараз ці комісії не працюють. Людям доводиться з елементарним питанням звертатися через суди, які тривають багато років, замість того, щоб це оперативно вирішувати”, — зазначив Роман Сафонов.

Спеціаліст сказав, що кожен третій колодязь не відповідає нормам за вмістом нітратів та кожен третій колодязь забруднений бактеріально. Також він уточнив, що вода в більш ніж половині колодязів областінебезпечна для здоров’я.

Коментар: “А причина очевидна. Якщо по-науковому – антропогенна діяльність людини: вигрібні ями, туалети надвірні, септики, місця утримання худоби домашньої. Це все забруднює горизонт. Не обов’язково джерело забруднення повинне бути за 10 метрів, за 20, навіть розташоване за 200-300 метрів джерело забруднення і все одно поверхневий шар водоносний, буде забруднений”, — розповів головний санітарний лікар.

Окремо він назвав причиною забруднення і сільськогосподарську діяльність, внаслідок якої хімікати потрапляють до води.

Коментар: “Особливо небезпечна ситуація, коли є повінь весняна, тому що забруднений ґрунт потрапляє в колодязі, які не мають захисту – так званого глиняного замка, кришки. Вимог облаштування колодязів половина власників не дотримується. Тим більше весняний період і восени в дощовий період — це найбільш ризикований час”, — сказав санлікар.

Контроль за якістю води у колодязях на Рівненщині лежить на їх власниках. Санлікар уточнив, що Рівненський лабораторний центр безкоштовно проводить дослідження води з індивідуальних колодязів сім’ям, у яких ростуть діти віком до трьох років.

Він наголосив, що власники вододжерел повинні щороку відкачувати воду з колодязів, чистити їх. Як це робити — проконсультують спеціалісти. Також потрібно проводити санацію води через втрату нею властивостей.

Також Роман Сафонов розповів, що 15 років тому статус громадських на Рівненщині мали 12 тисяч колодязів. Наразі у області таких офіційно немає.

Вода в половині колодязів області не відповідає нормам. Найбільше норма нітратів у воді перевищена у колишніх Гощанському районі — у 12 разів, Березнівському — у 6 разів, Дубровицькому — у 8 разів, у Корецькому — втричі.

Джерело: сайт Суспільне

Читайте також: У МОН розповіли, чи навчатимуться діти з 1 вересня дистанційно

Автор:
Останні новини
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
17.04.2024, Середа
16.04.2024, Вівторок
15.04.2024, Понеділок
14.04.2024, Неділя
13.04.2024, Субота
12.04.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward