РІВНЕ

Рівнянка виявила у себе в голові 10-сантиметрового паразита

В медичному закладі м. Рівне у пацієнтки видалили 10-сантиметрового паразита з пухлини зі скроневої частини голови. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ БАЙРАКТАР NEWS

Це другий випадок дирофіляріозу у 2022 році та 44-й з 2005-го, відколи вперше на Рівненщині його зафіксували у людини. Наразі хвора почувається задовільно, в осередку захворювання проведене комплексне епідеміологічне обстеження, повідомляють у Центрі профілактики хвороб.

Докладніше про хворобу

Підшкірний дирофіляріоз передається людині від хворих собак, котів, диких м’ясоїдних звірів лише через укуси комарів усіх видів. Личинки дирофілярії (мікрофілярії) в тілі комара розвиваються від 10 до 21 днів залежно від температури навколишнього середовища.

Інкубаційний період після укусу комара до появи дорослого паразиту під шкірою чи слизовими оболонками тіла людини триває від 1 місяця до 2 років.

Прояви захворювання залежать від локалізації паразита, в більшості випадків з’являється болюча чи безболісна пухлина, пацієнти часто відчувають свербіння, відчуття руху чогось під шкірою чи слизовою оболонкою, та відмічають міграцію гельмінта, яка може підсилюватись при використанні мазей, компресів, інших зігрівальних процедурах, фізичних навантаженнях. 

При ураженні ока, яке виникає майже у 45% випадків, виникають вузли під шкірою повік чи кон’юнктивою, інколи хворий помічає пересування паразита, спостерігаються набряк повік, біль, сльозотеча. Прогноз сприятливий, після хірургічного видалення паразита пацієнт видужує.

Профілактичні заходи направлені на дегельмінтизацію тварин — джерела інвазії, варто вчасно відвідувати ветеринарного лікаря та виконувати всі його рекомендації для своїх домашніх улюбленців. 

Окреме хвилювання викликають волоцюжні тварини, при планових їх відловах для стерилізації фахівці ветеринарної медицини та зооволонтери проводять й протипаразитарні обробки, однак, над цим питанням потрібно ще працювати. Важливим заходом профілактики підшкірного дирофіляріозу є захист від укусів комарів, враховуючи те, що місцева передача цього захворювання на Рівненщині нами підтверджена. 

Подбайте про антимоскітні сітки для своїх осель, обов’язково застосовуйте репеленти та фумігатори, щоб не допустити передачі хвороби. Бачити менш. 

Б. Радько

Недавні новини

Гороскоп на 4 травня за картами Таро: що чекає на всі знаки Зодіаку

Езотерики склали свої передбачення на 4 травня  2024 року для всіх знаків Зодіаку. Що цікавого…

19 хв. ago

В Україну йдуть заморозки: синоптик розповів, якою буде погода на вихідних

Найближчими вихідними, 4 та 5 травня, в Україні буде прохолодно та навіть холодно. Місцями пройдуть…

49 хв. ago

Гороскоп на 4 травня: що чекає на всі знаки Зодіаку

Астрологи склали гороскоп на 4 травня для всіх знаків Зодіаку. Дізнайтеся, що цього дня чекає…

3 години ago

Мешканець Дніпра зґвалтував та вбив 11-річну дівчинку

Взимку 2024 року мешканець Дніпра зґвалтував та вбив 11-річну дівчинку. Зловмисника затримали, його судитимуть. Про…

15 години ago

На Рівненщині попрощались із чотирма захисниками

На Рівненщині попрощались із чотирма загиблими захисниками: Олександром Бубою, В'ячеславом Авдейчиком, Анатолієм Довматом та Володимиром…

15 години ago

На Кіровоградщині двоє дітей отруїлися грибами

У Долинській громаді Кіровоградської області двоє дітей отруїлися дикорослими грибами. Про це розповіла головна санітарна…

16 години ago