На Рівненщині створюють безбар’єрний простір за шістьма напрямами

event 18:15 Субота 23 Жовтня 2021 РІВНЕ

На Рівненщині з’явиться безбар’єрне середовище за всіма шістьма напрямами. Нагадаємо, що ініціатором розроблення Національної стратегії безбар’єрності є перша леді України Олена Зеленська. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Розробка проєкту обласного плану заходів щодо створення безбар’єрного простору в Рівненській області на 2021-2022 роки вийшла на фінальну пряму.

Завершилося публічне обговорення шляхом електронних консультацій з громадськістю проєкту обласного Плану щодо створення безбар’єрного середовища в області.

Наразі фахівці узагальнюють пропозиції та доповнення, що надійшли до проєкту з тим, щоб до кінця місяця його остаточно фіналізувати та затвердити. 

Безбар’єрне середовище передбачає створення комфортних для усіх умов. Це поняття стосується не лише повноцінного фізичного доступу до об’єктів інфраструктури, а також можливості отримання послуг у громадах – комунальних, освітніх, медичних, юридичних, фінансових, культурних, спортивних, транспортних, адміністративних, соціальних тощо. 

Коментар: Метою стратегії є врахування вимог і потреб якомога більших груп мешканців області. Обов’язково – людей з інвалідністю, батьків з малолітніми дітьми, молоді, літніх людей. У результаті доступність і комфорт у різних сферах життя має стати новою суспільною нормою“, – зазначила заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська. 

Концепція Національної стратегії безбар’єрності охоплює шість основних напрямів:

  • фізична; 
  • інформаційна; 
  • цифрова; 
  • суспільна та громадянська; 
  • економічна; 
  • освітня доступність. 

Коментар: Водночас, ми вже реалізовуємо низку власних ініціатив, спрямованих на виконання основних завдань Національної стратегії безбар’єрності. Зокрема, проєкт “Цифра в кишені”. У його рамках для всіх бажаючих мешканців низки громад проводять безкоштовне навчання  щодо користування  найрізноманітнішими онлайн-послугами.

Наразі багато послуг, у тому числі адміністративних, можна отримати в онлайн-режимі. І вони мають бути доступними якомога ширшому колу споживачів, незалежно від місця проживання – починаючи від купівлі квитків та оплати комунальних послуг, до запису до лікаря через сервіс HELSI“, – прокоментувала заступниця голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іванна Смачило.

Читайте також: Безбар’єрний простір в Україні створюють для всіх суспільних груп

Джерело

Останні новини
30.05.2023, Вівторок
29.05.2023, Понеділок
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward