Фотограф показав знімки з ковідних лікарень Рівного (ФОТО)

event 16:17 Понеділок 25 Жовтня 2021 РІВНЕ

Кількість госпіталізацій від COVID-19 в Україні зростає. Щодня в лікарні потрапляє тисячі людей, щодня сотні людей помирають. Лише в Рівненській області кожного дня госпіталізують близько 150 пацієнтів. Про це повідомила пресслужба Рівненської ОДА.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

У “ковідних” лікарнях Рівненщини станом на 25 жовтня перебувають 1265 хворих на коронавірус. З них 599 – важкі, а 72 – у реанімаціях.

Про ситуацію у двох опорних лікарнях Рівного, які зараз приймають хворих на коронавірус, розповідає Євген Кучерук, головний лікар КНП “Центральна міська лікарня” РМР.

Коментар:Вільних ліжок для пацієнтів практично не залишилося. Ситуація близька до критичної. Коронавірус настільки страшний, що він атакує людину, і вона може померти буквально за декілька днів. Зараз є навіть у нашому місті цілі рухи, які виступають проти вакцинації. Але тільки подумайте. За майже півтора року боротьби з COVID-19 проліковано 5619 пацієнтів. З них, на жаль, 425 померли. Серед них – жодного вакцинованого. Статистика говорить сама за себе. Невже вам потрібні ще якісь факти?!” , – звертається до людей Євген Кучерук.

Зростання кількості госпіталізацій, важких випадків COVID-19 напряму пов’язане з малою кількістю вакцинованих, говорять медики. За даними Департаменту охорони здоров’я Рівненської ОДА, із загальної кількості госпіталізованих 95% – невакциновані від COVID-19.

Коментар:90 ліжок всього, 72 зайняті. Жодного вакцинованого“, – наводить дані Юрій Ягодка, міський голова Острога про ситуацію в міській лікарні.

Коментар: Жовтень катастрофічно і стрімко збирає свою ковідну жертву. Сьогодні в нашому закладі зі 145 ПЛР 93 – позитивні… А скільки з них претендентів на госпіталізацію – страшно подумати.

Люди, чому вас не лякає, що осінь може стати останньою для багатьох в житті? Чому думка про те, що цього можна уникнути шляхом вакцинації, не є для вас зрозумілою? Світ був врятований від епідемій саме прикладом доказової медицини – вакцинацією. Які ще докази і аргументи потрібні, щоб взяти відповідальність за своє життя та життя рідних і близьких на себе й вакцинуватися?“, – пише у своєму ФБ Віторія Покоєвчук, керівниця Рівненського КНП “Центр ПМСД “Ювілейний”.

Вакцинація – найефективніший спосіб запобігти важкому перебігу, госпіталізації і смерті від COVID-19. Але, вакцинація чи реанімація – кожен обирає сам, наголошує Роман Сафонов, головний санітарний лікар Рівненської області.

Коментар: Щодня 800-900 підтверджених випадків захворювання на COVID-19! І це лише з тих, хто звертається за допомогою. Майже удвічі – зростання кількості госпіталізованих за останні два тижні. Знову шалене навантаження на медичну систему, знову страшна статистика смертей. А так просто було вакцинуватись навесні чи влітку… Майже рік у всіх нас була можливість безкоштовно вакцинуватися ефективними вакцинами, які гарантують уникнення важкого перебігу. Але 80% громадян не вакциновані! І місць в лікарнях все менше“, – коментує Роман Сафонов.

Більш ніж 99% померлих від коронавірусу в Україні за останні 3 місяці були нещеплені. Тисячі людей щодня госпіталізують, і майже всі вони невакциновані: 94,2% пацієнтів, яких було госпіталізовано з COVID-19 в Україні з 11 по 17 жовтня 2021 року, не отримали жодної дози антиковідної вакцини (дані інформаційно-аналітичної системи MedData).

Коментар:Щоденно маю десятки дзвінків із проханням допомогти перевести в реанімацію чи госпіталізувати родичів, знайомих чи знайомих знайомих. На моє запитання, чи вакциновані, в 99,9% випадків – відповідь “НІ”.

Кожен мав вибір: гратися в російську рулетку чи захистити себе від смерті вакциною, кожен свій вибір зробив… І дай, Боже, вам не захворіти на COVID-19 хоча б у найближчий місяць (на піку чергової хвилі)!“, – поділився на своїй сторінці у фейсбуці Сергій Дубров, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця.

Невакциновані від COVID-19 люди піддаються в 11 разів більшому ризику померти від штаму “Дельта”, ніж вакциновані. Ризик захворіти у невакцинованих у 6 разів вищий, у порівнянні з тими, хто отримав дві дози вакцини (дані Центрів з контролю та профілактики захворювань США).

Доступ до вакцинації у громадян України зростає щоденно, розповідає Оснат Лубрані, координаторка ООН в Україні. Це й мобільні команди медичних працівників, й спеціально розроблені цифрові програми, або просто навіть через взаємодію зі своїм сімейним лікарем.

Нагадаємо, наразі на Рівненщині триває вакцинальна кампанія. В області працюють 6 центрів масової вакцинації, близько 130 пунктів щеплень. Також є 48 виїзних бригад, які за потреби можуть виїхати та провести вакцинацію колективу людей.

Біль і набряк на місці щеплення є нормальною реакцією. Також можуть виникнути такі загальні реакції: гарячка, озноб, головний біль, втомлюваність. Ці реакції є в межах норми та минають за кілька днів після вакцинації.

Дізнатися, де знаходиться найближчий пункт щеплення, можна за номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19.

Фото: Євгеній Малолєтка, надано UNICEF Україна, 2021

Останні новини
27.11.2021, Субота
26.11.2021, П’ятниця
25.11.2021, Четвер
24.11.2021, Середа
23.11.2021, Вівторок
22.11.2021, Понеділок
21.11.2021, Неділя
20.11.2021, Субота
Читати більше новинarrow_forward