Рецепти

Не робіть цих помилок під час квашення капусти, інакше зіпсуєте смак

Квашення капусти – це простий і смачний спосіб приготувати цю овочеву закуску. Однак, щоб капуста вийшла хрусткою і ароматною, важливо дотримуватися деяких правил, пише UAportal.

Часто люди допускають одних і тих самих помилок, зокрема підбирають неправильний сорт. Через цю і низку інших причини квашена капуста може вийти “не дуже”.

Ось кілька помилок, яких слід уникати під час квашення капусти:

1. Використання неякісної капусти. Для квашення підходить білокачанна капуста середнього дозрівання. Ранні сорти капусти будуть м’якими, а пізні – жорсткими і не хрусткими.

2. Неправильна нарізка капусти. Для квашення капусту потрібно нарізати тонкими смужками або квадратиками. Якщо капуста буде нарізана занадто товсто, вона буде довго кваситись і може перекиснути.

3. Недостатня кількість солі. Сіль – необхідний компонент при квашенні капусти. Вона сприяє процесу ферментації і допомагає зберегти капусту хрусткою. На 1 кг капусти потрібно використовувати 20-30 г солі.

4. Використання йодованої солі. Йодована сіль може надати капусті гіркий присмак. Краще використовувати звичайну велику морську сіль або звичайну не йодовану.

5. Недостатня кількість розсолу. Розсіл повинен повністю покривати капусту. Якщо розсолу буде недостатньо, капуста може підсохнути і втратити свій смак.

6. Неправильне зберігання капусти. Квашену капусту потрібно зберігати в прохолодному місці, наприклад, в холодильнику. При кімнатній температурі вона може перекиснути і зіпсуватися.

Читайте також: Чому досвідчені господині замочують картоплю перед смаженням: корисна хитрість

Як дізнатися, що капуста зіпсувалася?

  • Зміна кольору. Якщо капуста потемніла або позеленіла, то це свідчить про псування.
  • Неприємний запах. Капуста може набути різкого, неприємного запаху.
  • Ріст цвілі. На поверхні капусти може з’явитися пліснява.

Якщо ви помітили якісь із цих ознак, капусту потрібно викинути. Не варто вживати в їжу зіпсовану капусту, оскільки вона може викликати харчове отруєння.

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Як врятувати перець від павутинного кліща: дієві поради

Павутинний кліщ – комаха-шкідник, яка нападає на городину, зокрема на перець. Якщо не боротися з…

6 години ago

У Києві судили чоловіка за напис літери «Z» на храмі УПЦ МП

Києво-Святошинський районний суд Київської області оштрафував на 85 грн чоловіка за нанесення літери «Z» на…

8 години ago

“Центр Рівнян” передав пакунки зі смаколиками для дітей ВПО, які наразі проживають у Рівному

Сьогодні, 17 травня, команда Центру Рівнян відвідала Рівненський центр соціально-психологічної допомоги, на базі якого функціонує…

8 години ago

Відзавтра зміняться перевірки на кордоні: пояснення ДПСУ

Відзавтра прикордонники в пунктах пропуску перевірятимуть наявність військово-облікового документа у чоловіків віком від 18 до…

8 години ago

На Волині працівники ТЦК за $3 тис. знімали з розшуку ухилянтів

На Волині військовослужбовці територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також командир взводу однієї з…

8 години ago

Українські аграрії засіяли понад 11 мільйонів гектарів ярих культур

Попри війну, українські фермери продовжують працювати та забезпечувати продовольчу безпеку країни. Станом на 16 травня…

9 години ago