Рецепти

Без них не обійтись: священник назвав три основні страви різдвяного столу

Різдво — це тепле родинне свято, яке часто збирає всіх членів сімʼї за святковим столом. З давніх-давен існує повірʼя, що у цей день на столі обовʼязково повинно бути 12 святкових страв, пише Фокус.

Наші предки з покоління в покоління передавали родинні рецепти страв, які прикрашали різдвяний стіл.

Однак з часом традиції змінюються. Журналісти дізналися у священника, які страви обовʼязково повинні бути на столі у цей день.

Священник Іван Верескун пояснив, що ще з давніх часів вважалося, що на столі у Різдво повинні обовʼязково бути кутя, калач та узвар.

“Різдво Христове — це подія, яка міняє хід історії на землі. Вона повʼязує нас з народженням, з продовженням життя, вона також поєднує і живих, і спочилих. Основними традиційними стравами на різдвяному столі завжди були кутя, узвар і калач. Звісно, є додаткові страви, які також мають символічне значення. Але кутя, узвар і калач — це основні символи воскресіння, життя, яке продовжується, смерті. В цих основних стравах відбувається поєднання і живих, і спочилих людей”, — зазначив священник.

Він також наголосив, що традиція подавати ці продукти на святковий стіл була актуальна як у християнські, так і дохристиянські часи.

Як розповів священник Іван Верескун, у реаліях нашого сьогодення різдвяний стіл не обов’язково заповнювати багатьма стравами, як раніше йшлося про 12 страв. Він наголошує, що замість того, щоб стіл ламався від їжі, краще поділитися нею з нужденними, або кошти заплановані на свято розділити — частину для страв, а іншу для потреб армії, допомозі волонтерам, чи нужденним тощо.

Читайте також: Окраса різдвяного столу: рецепт пісних голубців з картоплею

“Важливо, щоб все-таки різдвяний стіл у сьогоднішніх реаліях ніс у собі якусь добру справу. Ми можемо, наприклад, ту заплановану суму, чи кількість продуктів, які ми мали споживати, розділити з людьми малозабезпеченими, комусь задонатити, наприклад, військовим на якусь частину, чи підтримати волонтерів. Не потрібно акцентувати увагу, щоб наш різдвяний стіл ламався. Варто направити наші ресурси на добру справу”, — резюмував священник.

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Коли і які сидерати сіяти восени: 5 найкращих варіантів для врожайного ґрунту

Осінній посів сидератів - важливий етап підготовки ґрунту до наступного сезону, який допомагає поліпшити його…

3 години ago

Суд оштрафував чоловіка, який цькував сестру через неприбрану квартиру

Вінничанина, який постійно вчиняв моральне насилля, лаючись до своєї сестри, визнали винним та призначили покарання…

4 години ago

В Україні електроенергія може подорожчати на 50%

Пропозиція “Укренерго” підняти тарифи на передачу електроенергії для населення на 50% викликала обговорення у Верховній…

5 години ago

На Тернопільщині затримали чоловіка, який пошкодив 11 могил загиблих бійців

  Вранці 27 вересня поліція отримала повідомлення від жителів села Млинівці, що на місцевому кладовищі…

6 години ago

На Рівненщині автоцистерна врізалась у блокпост: внаслідок ДТП загинув поліцейський

 Сьогодні, 28 вересня, близько 08:15 на трасі Київ-Ковель-Ягодин трапилася смертельна ДТП. Про це повідомили у…

7 години ago

У Кременчуці жінка вкрала квіти з Алеї Слави

Жителька міста Кременчук на Полтавщині забрала квіти, які були посаджені на Алеї Слави. Про це…

7 години ago