Віталій Кім. Біографія: корейське коріння, “здоровий пофігізм”, війна

event 17:03 Середа 18 Січня 2023 Біографії
Vitalii-Kim-biohrafiia

«Добрий вечір, ми з України» – нове привітання, за яким впізнають Віталія Кіма. Біографія політика з багаторічним досвідом бізнесмена, який одного разу став прихильником партії «Слуга народу». Українець, який не підтримує ідеї зближення України з росією. Миколаївець, який не залишив посаду мера після значних руйнувань міста, став об’єктом захоплення для багатьох українців і не тільки.

Віталій Олександрович Кім багатьом відомий як голова Миколаївської обласної державної адміністрації. Це так і є, але до початку його популярності як мера, він займав не одну нішу та мав чималий життєвий досвід.

Бізнес та робота

Народився Віталій 13 березня 1981 року в Миколаєві. Зараз йому 41 рік. Він випускник Миколаївської гімназії №2. Також закінчив НУК ім. адм. Макарова (Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова) за спеціальністю «економіка підприємств». З 2020 року там само здобуває рівень аспірантури за спеціальністю «державне управління».

З 1998 року розпочав свою підприємницьку діяльність. Працював фінансовим директором, пробував себе на різних посадах. Своє життя пов’язував лише зі сферою бізнесу. Був керівним партнером ресторанно-розважального комплексу з басейном та пляжем «Ushuaja» («Ушуая»).

Розважальний комплекс «Ushuaja»

У будівельному бізнесі він крутиться зі шкільних років, адже часто «допомагав батькові на різних підрядах». Разом із партнерами заснував будівельну компанію S.DEVELOP, яка будує житлові будинки в Миколаєві, Херсоні та Запоріжжі. На сайті компанії є шість збудованих комплексів.

Загалом, згідно з даними YouControl був керівником восьми компаній у Миколаєві. Всі проєкти, якими керував Кім, різного спрямування: від електромонтажних робіт до видання журналів. Але найбільшою є усе ж будівельна компанія «Вега-Груп».

У 2003 році почав працювати в компанії «Укрпромресурс»: аудиторська та оцінювальна діяльність в державному секторі. 

Від 2005 до 2011 року Віталій Кім обіймав керівні посади в різних підприємствах Миколаєва, які спеціалізувалися на міжнародній інвестиційній діяльності.

Політична кар’єра

З 2014 року почав брати участь в організаційній роботі та керівництві аналітичного департаменту Міністерства аграрної політики України. Займався цим до 2016 року.

У 2019 році під час парламентських і президентських виборів Віталій Кім працював у Миколаївському виборчому штабі партії «Слуга народу». Наступного року почав керувати штабом у ході місцевих виборів. Водночас став кандидатом в депутати до Миколаївської міської ради. А вже 25 листопада 2020 року обійняв посаду очільника Миколаївської обласної державної адміністрації, тепер обласної військової адміністрації.

Чому політика?

Податися у політику Віталія наштовхнула його дружина Юлія після того, як у 2018 році він передав управління своїх компаній членам їхніх команд (керівником трьох із них стала його дружина). У місті його поважали. За роки кар’єри в бізнесі йому вдалося викликати довіру до себе та мати вплив на розвиток міста. Тож він вирішив, що потрібно інвестувати свій час у щось корисне, маючи таку можливість.

Саме в той час відбувалася президентська передвиборча кампанія. Віталій пішов волонтером до штабу. Тоді він обрав партію «Слуга народу».

«Я справді повірив Володимиру Зеленському. Я пішов у штаб, подивився: молодь зі своїми ідеями, енергією. Я почав допомагати фінансово і порадами. Потім почали серйозніші завдання доручати, зрозуміли, що я з ними справляюся, почалася комунікація з Києвом. Я пройшов шлях від волонтера до голови штабу. Вже на президентських виборах штаб у Києві почав розуміти, що я добре виконую завдання. Ми почали працювати у команді. На парламентських вже зрозумів, що я в структурі та добре працюю», –

так прокоментував Віталій Кім своє приєднання до політики у 2019 році.

Погляди Віталія Кіма завжди перегукувалися з поглядами Володимира Зеленського. Він підтримував і підтримує досі ідею того, що Україна є цілісною, що її не можна ділити на «лівих» і «правих». 

Треба зазначити, що згодом він відмовився входити в коаліцію з «Опозиційною платформою – За життя» через їхні цілі, завдання та погляди. Йому не подобалася мета щодо зміщення вектора у бік росії.

«Я думаю, що Україна має мати свій особистий вектор. Без впливу з обох сторін – ні із Заходу, ні зі Сходу».

Хто посприяв посаді?

Кандидатуру Кіма запропонував голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія – колишній однокласник Віталія. Після школи Кім та Арахамія зустрічалися у 2014 році. Віталій тоді працював радником міністра аграрної політики, а Давид був волонтером на Майдані. Наступного разу зустрілися вже у 2019-му в штабі партії.

Рішення Кім прийняв за два дні. 25 листопада 2020 року він ще не збирався йти в держсектор, а 27 листопада його призначення підписав Зеленський.

«Я приїхав у своїх справах до Києва, зателефонував Давид і попросив заїхати на Банкову, виявилося, що він запросив мене одразу на співбесіду», –

каже Кім.

Спочатку на парламентських виборах Віталій відмовлявся балотуватись до Верховної Ради. Насамперед він знайомився з усією схемою їхньої роботи, возив кандидатів на співбесіди тощо. Він не бачив себе у Парламенті, адже це законодавчий орган, і робота пов’язана з усією Україною.

До міської ради його попросили піти для того, щоб контролювати певні процеси як лідер, ідеї якого схожі з ідеями команди президента. У переліку кандидатів від «Слуги народу» до міської ради Віталій Кім був фактично першим. Проблеми Миколаєва були йому ближчі ніж усієї області, він народився та виріс у цьому місті. Тому радше обрав міську раду.

На сьогодні приміщення Миколаївської обласної державної адміністрації зазнало руйнувань. Російські війська вранці 29 березня вдарили по Миколаєву та пробили наскрізь будівлю, зокрема зруйнований і кабінет Віталія Кіма.

Зруйнована будівля Миколаївської ОДА

Сім’я та дитинство

Сам очільник Миколаєва в інтерв’ю з Гордоном називає себе на 50% корейцем, та на 50% українцем. Його тато кореєць, а мама – українка.

Покійний батько Віталія був заслуженим тренером з баскетболу, колишнім гравцем молодіжної збірної СРСР з баскетболу. Сам Віталій також довгий час захоплювався цією грою. Його улюблена команда – МБК «Миколаїв» (Муніципальний баскетбольний клуб Миколаєва).

Якийсь час він займався у тренера Валерія Плешакова та добре знайомий з Олександром Раєвським – лідером МБК «Миколаїв». Крім того, він довгий час захоплювався тхеквондо. Мати Віталія родом з Тернопільщини. Саме вона з дитинства прищепила синові любов до України.

Виховували Віталія більше за східними традиціями, як зростав його тато. Саме тому в його характері переважає «здоровий пофігізм». Завдяки цьому він і став улюбленцем української аудиторії з настанням повномасштабного вторгнення.

В інтерв’ю з Гордоном Віталій зазначив, що це та частина східної культури, яка каже, що ти маєш бути збалансованим та стриманим у будь-якій ситуації. Це також частина від спорту: якщо ти виходиш емоційний на ринг, то в принципі вже у програшній ситуації. Віталій схиляється до думки, що у будь-якому випадку холодний розум завжди кращий і спокійніший.

Віталій Кім з дружиною та сином

У Віталія є і власна сім’я. З його дружиною Юлією Кім виховує трьох дітей: двох дочок – Євгенію та Олександру, і сина Руслана. Синові – 5 років, донькам по 15 та 13 років. Усі навчаються в Миколаївському ліцеї №38 імені В. Д. Чайки.

Віталій Кім з дітьми

Війна та медійність

Російські війська штурмують Миколаїв із перших днів повномасштабного вторгнення. Очікувано, що Голова Миколаївської ОВА приклав багато сил, щоб місто оборонялося. Тепер Миколаїв не лише тримає оборону, а й не втрачає позитивний настрій.

Якщо Ви вже знайомі з тим, що Кім прихильник стриманості та холодного розуму, то не здивуєтесь, що на початку повномасштабного вторгнення, він швидко зібрався та почав діяти.

«Добрий вечір, ми з України» – найвпізнаваніший вислів Віталія Кіма. З нього почався його стрімкий медійний розвиток. Віталій визнає, що цю фразу він не придумав сам, а почув її у пісні. Тоді вона йому сподобалася та запам’яталася.

«Це не моя фраза, а з пісні. Ми з початку війни так вітались один з одним: з бійцями тероборони, з військовими та правоохоронцями. Тому ця фраза поширена в нашому вжитку. Адже я пишаюсь тим, що я – українець, і хлопці теж»

Одне з перших звернень Віталія Кіма

Створення Telegram-каналу

Як очільник Миколаївської ОВА він почав інформувати жителів області у своєму Telegram-каналі, який зараз налічує понад 680 тис. користувачів. Але створення онлайн-сторінки не було у планах взагалі. Канал створив не сам Кім, а його радниця з комунікацій Вікторія Олійник 24 лютого. Тоді військовий аеродром «Кульбакине» почали обстрілювати, треба було швидко сповістити мешканців про події. Ніхто не очікував, що за перші пів години на канал підпишеться 1000 людей, і він стане настільки відомим.

Свою популярність Віталій не може ніяк прокоментувати та жодним чином не реагує на цей феномен, бо не має на це вільного часу. Єдине, він переконаний, що ця медійність усім «на руку». Він усвідомлює, що його роль в українському суспільстві важлива.

«На будь-які перешкоди життєві я реагую спокійно. Я це сприймаю, що таким чином ми можемо зробити більше для перемоги. Попалося таке прислів’я, що спочатку нам трохи страшно, потім нам стає все одно, а коли нам стає все одно, стає страшно всім іншим. Мені сподобалося. Я розумію, що, коли ти спокійний, ти більш виважено приймаєш рішення, не панікуєш і більше від тебе користі», –

відповідає Віталій в інтерв’ю з BIHUS Info.

Кім використовує популярність, як засіб комунікації та виключно задля вищого рівня роботи. Відомо, що Миколаївщині треба допомога. Отже, популярність більше допомагає привернути увагу, ніж відриває від роботи. Особливо це було потрібно на початку вторгнення. Нині Віталій змушений зменшити кількість такого контенту, оскільки рівень війни став значно вищим. Багато інформації він не може оприлюднювати.

Життя «після»

З настанням активних бойових дій у всій Україні очільник ОВА каже, що його життя кардинально змінилось. Найбільшої зміни зазнав його розклад: тепер його робота у вигляді 24/7 та без вихідних. Вихідний може собі дозволити, коли є можливість чи сильна втома. Попри графік, надалі шукає можливість на спорт та піші прогулянки. Він завжди був прихильником активного відпочинку: катання на мотоциклі, полювання та риболовля. Хоча від деяких видів дозвілля довелося тимчасово відмовитися.

Цілі на майбутнє

Віталій Кім знає, що Україна переможе. Та впевнений, що ми вже перемогли. У голови Миколаєва є чіткі бажання щодо відбудови та розвитку. Після перемоги сподівається на відродження туристичного потенціалу Миколаївщини, а теперішня популярність цьому тільки сприятиме.

«Для того, щоб розв’язувати проблему, треба знати про неї. Якщо знають люди, знає весь світ, що є Миколаївщина, тоді можна рухатися далі для допомоги й відновлення, розбудови тощо. Маю надію, що Миколаївщина після перемоги стане туристичним регіоном, як я хотів цього до війни», –

каже Віталій Кім.

У 2022 році в Миколаєві були плани щодо будівництва нових спортивних об’єктів: льодової арени, модернізації спортивних училищ та п’яти дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Зараз у Миколаївській ОВА обговорюють здебільшого військові маневри та перемогу над російською армією.

У перші дні війни Кім не лише сміливо показав, що залишається в місті та готовий працювати до останнього, а зумів зібрати місцевий бізнес, чиновників та направити їх на допомогу місту й області. Після війни він не планує змінювати спрямованість регіону й розвиватиме аграрний сектор і туризм.

Неочікувана нагорода

До слова про перемогу треба згадати про здобутки Віталія Кіма.

6 березня 2022 року його нагородили Орденом Богдана Хмельницького III ступеня – за вагомий особистий внесок у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України, мужність і самовіддані дії, виявлені під час організації оборони населених пунктів від російських загарбників.

Віталій Кім на відкритті мостового переходу на Снігурівщині

На запитання чи важлива для нього ця нагорода він відповів так:

«Я не знаю, як я маю реагувати на це: це важливо, чи неважливо. У мене до цього часу не було орденів та іншого. Я не йшов по штабелю цієї кар’єрної сходинки, це був сюрприз для мене. Я вважаю, що це додає моєму духові, як багатьом людям, яка ця відзнака важлива і вони до неї прагнуть. Я знаю, що я усвідомлю трохи пізніше наскільки це честь і відповідальність. Я вважаю, що це не моя особиста заслуга, це всіх миколаївців, особливо тих, хто далеко від обласного центру захищає і додає впевненості всім нам».

Віталій Кім вважає, що ця нагорода та цей крок для того, щоб ми згуртувалися.

Автор:
Останні новини
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward