ПОЛІТИКА

Верховна Рада прийняла закон про “олігархів”

Сьогодні, 23 вересня, Верховна Рада України прийняла закон про створення реєстру олігархів і про позбавлення їх деяких прав. Президентський законопроєкт №5599 у цілому підтримали 279 депутатів. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив нардеп Дмитро Соломчук.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Зауважимо, за законопроєкт №5599 було розглянуто за прискореною процедурою: нардепи подали до документа 1270 правок і комітет рекомендував голосувати за них не окремо за кожну, а “пакетом”, тобто виділити “вирішальні правки” і виносити на обговорення саме їх. Таких “вирішальних” правок виділили 13.

Переважну більшість голосів за законопроєкт віддала президентська партія монобільшості “Слуга народу” – 229, “За майбутнє” – 18, “Довіра” – 15, “Голос” – 11.

Проти виступили народні депутати від “Євросолідарності” – 23 нардепи та “ОПЗЖ” – 20.

Коментар: Спільними зусиллями, через сльози деяких осіб, Закон України про “олігархів” прийнято! 

Сьогодні, справді, історичний день. 

День – який дарує нашій рідній країні можливість жити вільно, можливість жити без непотрібного втручання третіх осіб, можливість побудувати справжнє европейське демократичне суспільство.

Я вітаю кожного українця! Та, співчуваю “деяким”.

Все буде, Україно!, – повідомляє Дмитро Соломчук.

Згідно із законопроєктом, олігарх відповідає таким ознакам:

1) бере участь у політичному житті;

2) має значний вплив на засоби масової інформації;

3) є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб’єкта господарювання, є суб’єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному товарному ринку і протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище;

4) вартість активів особи перевищує 1 млн прожиткових мінімумів (2,19 млрд грн, – ред.), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

РНБО також буде опікуватися реєстром олігархів. У реєстрі будуть вказуватися дані олігарха, його активи та перелік політиків, до роботи яких причетний олігарх.

Особам з цього реєстру забороняється: здійснювати внески (прямо або опосередковано через інших осіб) на підтримку політичних партій, бути покупцем (бенефіціаром покупця) в процесі приватизації об’єктів великої приватизації. Також потрібно буде подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

“Декларацію про контакт”, після зустрічі з олігархом або його представником, не пізніше наступного дня повинні подати: президент України, члени Кабміну, народні депутати, генпрокурор і його заступники, голова СБУ та його заступники, керівництво НБУ, ЦВК, РНБО, голови місцевих держадміністрацій, судді КСУ, начальники правоохоронних органів, чиновники категорії “А”, керівництво АМКУ, військовослужбовці з вищими званнями тощо.

Контактом буде вважатися будь-яка зустріч або розмова, в тому числі в режимі онлайн.

Стас Ібрагімов

Недавні новини

Стало відомо, хто отримає перші повістки від «Укрпошти»

Повістки, які згенеровані в електронному реєстрі, вже почали розсилати військовозобов’язаним через "Укрпошту". Відомо, що від…

5 хв. ago

У Рівному створять дендрологічний парк

Рівненська обласна рада проголосувала за створення у Рівному дендрологічного парку місцевого значення.  Про це повідомив…

25 хв. ago

Чи видворять українців мобілізаційного віку з ЄС: відповідь єврокомісарки

В Європі неможливо застосувати диференційований підхід до українських біженців, що базувався б на їхній статі,…

39 хв. ago

На Закарпатті двоє 14-річних хлопців підозрюють у зґвалтуванні жінки з інвалідністю

Двоє підлітків, яких підозрюють у зґвалтуванні 42-річної жінки з інвалідністю у селі Теребля Тячівського району,…

1 годину ago

Уряд зробив оптимістичний прогноз стосовно відключення світла взимку

В уряді чиновники заявляють, що до кінця жовтня та в листопаді проблем із енергопостачанням в…

2 години ago

Агрономи поділилися хитрістю, як опалі яблука перетворити на цінне добриво для грядок

Осінь — не лише час збирання врожаю, а й період, коли в садах з'являється багато…

2 години ago