ПОЛІТИКА

В Україні студенти зможуть самостійно обирати тривалість навчання у виші

Депутати Верховної Ради ухвалили освітній законопроект, який адаптує систему вищої освіти в Україні до європейських стандартів. Ухвалений проєкт закону дозволить студентам самостійно формувати освітню траєкторію та темпи навчання, повідомив міністр освіти Оксен Лісовий.

Законопроект № 10177, який підтримали 306 нардепів, передбачає розширення можливостей студентів, які здобувають вищу освіту. За словами Оксена Лісового, проект закону є складовою комплексної трансформації системи вищої освіти, покликаної підвищити якість освіти в Україні.

Що передбачає законопроект про індивідуальні освітні траєкторії

Згідно з пояснювальною запискою проекту, студенти вищих навчальних закладів зможуть самостійно регулювати аспекти навчання. Зокрема, здобувачі освіти зможуть:

встановлювати темп навчання;

визначати оптимальну тривалість навчання;

змінювати спеціальність після 1-1,5 року навчання у виші.

За словами міністра освіти, змінювати спеціальність студенти зможуть завдяки запровадженню міждисциплінарних освітніх програм.

«Тобто, якщо на момент вступу людина ще не визначилася зі спеціальністю, на якій хоче навчатися, вона зможе спершу вступити на міждисциплінарну освітню програму в межах однієї або декількох галузей знань. А тоді, після першого курсу, вже ухвалити остаточне рішення щодо спеціальності або здобувати міждисциплінарну освіту», – повідомив Оксен Лісовий.

Читайте також: На Тернопільщині “активіста” засудили до 2 років тюрми за те, що той погрожував та провокував поліцейських

Зазначається, самостійно регулювати тривалість навчання можуть студенти, які навчаються за контрактом. За словами міністра освіти, можна буде завершити 4-річну бакалаврську програму за три роки чи 6-8 років, якщо студент поєднує навчання з роботою.

Оксен Лісовий додав, що законопроект також передбачає посилення автономії українських університетів, що дозволить їм самостійно визначати засоби для досягнення встановлених стандартів. Нові можливості для нерегульованих спеціальностей дозволять підвищити конкуренцію в університетах та підвищити якість навчання.

«Для регульованих, таких як право, медицина чи правоохоронна діяльність, будуть детально визначені вимоги до компетентностей та результатів навчання. Адже для цих спеціальностей передбачені державні кваліфікаційні іспити», – зазначив міністр.

Закон увійде в дію через шість місяців з моменту його публікації, йдеться в тексті документа.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

11 тригерів головного болю, про які ви могли не знати

Причини головного болю можуть бути різні. Зазвичай це перевтома, ГРВІ, високий артеріальний тиск, стрес, нестача…

4 години ago

Як правильно готувати кускус: простий та смачний гарнір

Кускус, популярний у багатьох кухнях світу, останнім часом став доступним і на полицях наших магазинів.…

6 години ago

Як почистити золоті прикраси: простий спосіб повернути блиск

Ваші золоті прикраси втратили свій блиск і вкрилися пилом? Не варто хвилюватися, адже є простий…

7 години ago

Названо помилки, через які саджанці яблунь зупиняються в рості

Молоді саджанці ніжні та вимогливі до умов вирощування. Вони досить просто можуть перестати рости. Помилки…

8 години ago

Telegram — це загроза українській національній безпеці, – Буданов

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони Кирило Буданов вважає месенджер Telegram загрозою українській національній безпеці,…

9 години ago

На Закарпатті прикордонники затримали чоловіків, які п’ять днів блукали лісами

На Закарпатті чотирьох ухилянтів, які 5 днів блукали горами, затримали. Чоловіків, які планували перепливти Тису,…

9 години ago