ПОЛІТИКА

В Україні хочуть зменшити гендерний розрив у зарплатах: пояснення Мінекономіки

В Україні до повномасштабної війни, станом на 2021 рік, різниця в оплаті праці між жінками та чоловіками становила 18,6%. Уряд планує скоротити цей розрив.

Про це поінформувала пресслужба Мінекономіки.

Там констатували, що жінкам доводиться працювати більше, щоб отримувати стільки ж, скільки чоловіки, — в середньому за життя це 6,5 року додаткової праці.

Повномасштабна війна ускладнила економічне становище жінок: багато хто з них перебрав на себе роль голови домогосподарства, був змушений повністю брати на себе обов’язки з догляду за дітьми, займатися волонтерством тощо. Така добровільна чи вимушена необхідність поєднувати велику кількість різних ролей часто призводить до часткової або повної втрати роботи та доходів, зазначили у відомстві.

Читайте також: У Мінцифри порахували, скільки пар вже одружилися в “Дії”

Торік уряд ухвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці, відповідно до якої Україна планує до 2030 року досягти скорочення гендерного розриву в оплаті праці з 18,6% до 13,6%.

У Мінекономіки зазначили, що працюють над змінами до трудового законодавства, зокрема легалізацією надомної чи дистанційної роботи, а також впроваджують програми для підтримки жіночих бізнесів.

“Вони (жінки, – ред.) можуть отримати гранти за програмою “Власна справа”, гранти для ветеранок та дружин ветеранів, а також до пів мільйона можуть отримати дружини полеглих захисників. Діє програма “Створюй!” — це до 15 тисяч доларів для власниць чи керівниць виробництв. Доступні програми з навчання та перенавчання. Наприклад, ваучери чи програми, які ми запускаємо спільно з партнерами. Такі кроки в першу чергу сприятимуть стійкості економіки”, – розповіла очільниця відомства перша віцепрем’єрка Юлія Свириденко.

Читайте також: Instagram запроваджує спеціальні “підліткові акаунти” для користувачів до 18 років

З 18 вересня Мінекономіки за підтримки ООН, Офісу першої леді та уряду Швеції розпочинають втілення національної інформаційної кампанії “Звісно, зможеш!”. Її мета — сприяти подоланню гендерних стереотипів щодо професійного розвитку жінок, привернути увагу до проблеми гендерного розриву в оплаті праці між чоловіками й жінками, а також закликати до спільних зусиль щодо підтримки професійної реалізації жінок та їхнього рівного представлення в будь-якій сфері.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

Коли обрізати смородину перед зимою і як це робити: поради садівникам

Дачники восени стають ледачими і все менше уваги приділяють городу і саду. Дуже часто оминають…

8 хв. ago

Європарламент ухвалив резолюцію про дозвіл Україні на використання далекобійної зброї

Європейський парламент закликав країни-члени ЄС зняти обмеження, які заважають Україні використовувати західну зброю проти законних…

21 хв. ago

Нацбанк прокоментував інформацію про долар по 45 у наступному році

Курс долара до гривні, який уряд закладає в державний бюджет на наступний рік є виключно…

43 хв. ago

Перша “мінусова” погода прийде в Україну вже цього тижня – синоптик

З четверга, 19 вересня, Україну очікує спокійний період без значних атмосферних явищ. Єдиним винятком стане…

60 хв. ago

Синоптикиня відповіла, чи вплине теплий вересень на температуру взимку

Не можна говорити про те, що теплий вересень в Україні призведе до того, що найближча…

1 годину ago

Мінсоцполітики роз’яснили, як отримати пенсію за інвалідністю без трудового стажу

В Україні пенсія за інвалідністю призначається у разі повної або часткової втрати працездатності, незалежно від…

1 годину ago