Україна припинить експорт зерна у разі загроз від росії у Чорному морі

event 17:29 Понеділок 25 Липня 2022 ПОДІЇ

Після нападу росії на Одеський порт Україна надалі планує навігацію у Чорному морі, але у разі загрози торговим суднам у морі ініціативу можуть зупинити. Про це у ході спільного брифінгу в Медіа-центрі Україна розповів міністр інфраструктури Олександр Кубраков, пише Європейська Правда.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Кубраков наголосив, що, попри атаку росії на Одеський порт у першу ж добу після підписання угоди у Стамбулі, Україна продовжує планувати навігацію у Чорному морі.

Це так само важливо для нас, як і всьому цивілізованому світу. Якщо щось буде відбуватися в Чорному морі, то, звичайно, вся ініціатива буде зупинена”, – додав він. “Ми підписували угоду з ООН та Туреччиною. Це сторони, які мають гарантувати безпеку. Якщо вони гарантують – вона працює, якщо не гарантують – вона не працює“.

Кубраков зазначив, що торгові судна будуть організовані в каравани, які супроводжуватимуть українські судна. Це може статися “найближчими днями”.

Для цього необхідне створення Координаційного центру в Стамбулі, для чого представники України вже прибули в Туреччину. Серед них – як цивільні, так і військові представники. Запуск центру планується у середу, 27 липня. 

Крім того, розповів заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков, технічний флот державних підприємств Міністерства інфраструктури перевірятиме визначені Україною коридори для проходу до та з українських портів перед тим, як цими маршрутами підуть судна з зерном.

У ході брифінгу міністр агрополітики Микола Сольський зауважив, що держава може втрутитися в ринок у разі, якщо він ніде “не в той бік” і для трейдерів головним стане отримання надприбутків. Проте остаточно роль держави у цьому процесі та можливість викупу та перепродажу зерна зараз визначається. 

Останні новини
07.08.2022, Неділя
06.08.2022, Субота
05.08.2022, П’ятниця
04.08.2022, Четвер
03.08.2022, Середа
02.08.2022, Вівторок
01.08.2022, Понеділок
31.07.2022, Неділя
30.07.2022, Субота
Читати більше новинarrow_forward