Україна і США працюють над безвізовим режимом між країнами

event 09:13 Вівторок 04 Січня 2022 ПОЛІТИКА

За словами посла, питання безвізу потребує перш за все внутрішньої роботи в Україні.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Посол України в США Оксана Маркарова розповіла про критерії, яким має відповідати Україна, щоб розпочався процес можливого отримання безвізового режиму зі Сполученими Штатами.

Коментар: Я коли їхала до США, казала, що це буде моя мрія та мета – наблизитися до безвізового режиму. Дуже чітко, з одного боку, зрозуміло, яким критеріям країна повинна відповідати для того, щоб отримати безвізовий режим“, – зазначила дипломат у програмі “Суботнє інтерв’ю” на “Радіо Свобода”.

За словами Маркарової, це стосується, зокрема, таких питань, як захист кордонів та обмін інформацією між країнами. Окремим критерієм дипломат виділила відсоток відмов щодо туристичних віз та як часто українці за ними нелегально лишаються у США.

Коментар: Це стосується як і питань всередині країни, так і захисту кордонів, обміну інформацією між нашими країнами, як швидко ми повідомляємо про наші втрачені чи викрадені паспорти – є такий перелік конкретних запитань. І є, звичайно, критерії, які стосуються відсотку відмов по туристичних візах. Як часто громадяни України, їдучи по туристичних візах, залишаються нелегально у країні. От над цими показниками нам треба працювати, щоб вони були в рамках тих показників, після яких це питання може бути політично обговорено між двома країнами. Ми це питання постійно піднімаємо, і для мене це безумовно пріоритет, – розповіла Маркарова.

Щодо обміну інформацією дипломат зазначила, що Україна та США підписують документи, які в майбутньому допоможуть із цим питанням.

Посол підтвердила, що питання безвізу із США – це питання внутрішньої роботи в Україні.

Коментар: Тому над цими питаннями й Міністерство закордонних справ дуже активно працює та інші органи також“, – підсумувала Оксана Маркарова.

Читайте також: Науковці у Раді допомагатимуть депутатам розробляти закони

Джерело

Останні новини
28.01.2022, П’ятниця
27.01.2022, Четвер
26.01.2022, Середа
25.01.2022, Вівторок
24.01.2022, Понеділок
23.01.2022, Неділя
22.01.2022, Субота
21.01.2022, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward