У Раді зареєстрували законопроєкт, який дозволить фермерам потрапити зі своїми продуктами на полиці супермаркетів

event 11:32 П’ятниця 17 Вересня 2021 ПОЛІТИКА

Вчора, 16 вересня у Раді було зареєстровано законопроєкт № 6068 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення сприятливих умов для товаровиробників при реалізації харчових продуктів”. Про це на своїй сторінці у facebook повідомив член аграрного комітету Верховної Ради Дмитро Соломчук.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Законопроєкт покликаний врегулювати відносини між фермерами, малими виробниками та торговими мережами. Таким чином держава буде підтримувати українських підприємців та невеликих агровиробників з натуральною продукцією.

Дмитро Соломчук описав, з якими проблемами стикається український фермер коли хоче аби його товар стояв на полицях супермаркетів поруч з великими брендами та імпортними продуктами.

Коментар:А ви колись задумувались над тим, чи важко потрапити зі своїми продуктами на полиці супермаркетів?

Розповідаю, як усе відбувається.

По-перше, у вас попросять “вхідний” платіж. Ви платите за полицю, маркетинг і послуги супермаркету. Зазвичай такі платежі є дуже високими сягають десятків тисяч доларів.

По-друге, навіть, якщо ви оплатили “вхід” і товар змели з полиць – вам не платять чесно зароблені вами кошти 2,3, а то і 4 місяці. Торгові мережі користуються своєю домінуючою позицією і просто затримують платежі. За ці кошти вони з АВАНСОМ купують польське молоко, чи італійське вино.

По-третє, вам потрібно тримати високу планку вимог торгових мереж, чого часто дозволити собі малі виробники не зможуть. Та й вам доведеться не лише завозити продукти в супермаркети, але й забирати нереалізовану продукцію, сплачуючи штрафи“, – розповідає нардеп.

За його словами, саме тому в українських магазинах:

  • Польське молоко переважає українське;
  • Єгипетська картопля переважає українську;
  • Турецькі овочі переважають українські.

Коментар:Таким чином, наші українські фермери фактично фінансують іноземні компанії. Ми хочемо виправити цю несправедливість. 

Ви знаєте, патріотизм це не тільки вигукувати гасла. Патріотизм – це також, коли великий та малий бізнес співпрацює на взаємовигідних умовах, підтримуючи один одного! Тому що ми всі маємо працювати на власне благо та благо рідної країни!“, – резюмував Дмитро Соломчук.

Подібну ініціативу в позаминулому році прийняли в Європейському Союзі (Директива №633), нею обмежили недобросовісні торговельні практики в агро та продовольчому ланцюгу поставок.

Останні новини
25.10.2021, Понеділок
24.10.2021, Неділя
23.10.2021, Субота
22.10.2021, П’ятниця
21.10.2021, Четвер
20.10.2021, Середа
19.10.2021, Вівторок
18.10.2021, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward