ПОЛІТИКА

У Німеччині пришвидшать працевлаштування українців: деталі

У Німеччині змінили підхід до інтеграції біженців із України. Відтепер працевлаштування має відбуватися прискорено, а навчання відходить на другий план. Єдиним критерієм стає посильна робота, повідомляє німецько-українська асоціація Ukrainian Future.

Під кінець року центри зайнятості Німеччини разом із федеральним міністерством праці та соціальних питань планують швидку інтеграцію українців на ринок праці.

Попри те, що у країні бракує кваліфікованих фахівців із знаннями німецької мови, мовний бар’єр більше не буде на заваді залученню українських біженців до роботи.

Для цього запускається ініціатива JobTurbo з основними принципами:

Мову вивчають у робочому середовищі. Раніше центри зайнятості спрямовували українців на мовні курси та фінансували навчання на рівні B2 і вище. Відтепер пріоритет на вивчення мови знижений і це завдання перекладається на роботодавців.

Читайте також: Чехія погодила нові виплати для українських біженців

Робота важливіша за курси. Ще на початку року джобцентри були зацікавлені в кваліфікації українських біженців для підвищення їхніх шансів на ринку праці, а також стабілізації із працевлаштуванням. Тепер пріоритет надається виходу на роботу якнайшвидше. Тому пошук вакансій триватиме і під час проходження курсів. У випадку, якщо місце роботи буде запропоноване – курс відходить на другий план, переноситься на вільний час або завершується.

Посильна робота – єдина вимога. Робота має бути Zumutbar («розумною»). Це означає, що лише питання здоров’я можуть стати вагомими для відмови від робочого місця. Кваліфікація, побажання щодо роботи стають другорядними питаннями.

Частіші зустрічі із центром зайнятості. Раніше візити для консультацій могли відбуватися раз на кілька місяців. За новою програмою зустрічі передбачені кожні 6 тижнів.

Для всіх, хто пройшов первинну інтеграцію, будуть вироблені нові плани співпраці із центром зайнятості. В залежності від кваліфікації та особистого потенціалу шукача роботи у план співпраці можуть вноситись зміни.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

Перед вихідними в Україну увірветься довгоочікуване тепло: прогноз погоди

У п'ятницю, 17 травня, практично по всій Україні стане набагато тепліше, тільки на сході країни…

12 хв. ago

Чим підживити моркву: дієве добриво

Морква, як і кожна посаджена городня культура, потребує підживлення. І це не обов’язково можуть бути…

32 хв. ago

Гороскоп на 17 травня за картами Таро: що чекає на всі знаки Зодіаку

Езотерики склали гороскоп на 17 травня 2024 року для всіх знаків Зодіаку. Дізнайтеся, що цього…

53 хв. ago

У Києві під час сварки чоловік завдав братові кілька ножових поранень

У Оболонському районі Києва правоохоронці затримали чоловіка за вбивство свого брата, пише судово-юридична газета.  Поліція…

1 годину ago

На Волині чоловіка судили за домашнє насильство над дружиною

Суд визнав жителя селища Люблинець Ковельського району винним у вчиненні домашнього насильства над дружиною. Про…

1 годину ago

Народне свято 17 травня: шість головних заборон цього дня

Православна церква України 17 травня за новим стилем вшановує пам'ять апостола від 70-ти Адроника і…

14 години ago