Рада прийняла законопроєкт згідно з якими капелани отримають статус військовослужбовців — нардеп

event 16:27 Вівторок 30 Листопадаа 2021 ПОЛІТИКА

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №4626 “Про Службу військового капеланства”, який утворює Службу військового капеланства, як самостійний структурний підрозділ у складі військових формувань. Про це повідомив нардеп Дмитро Соломчук у своєму Telegram-каналі.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Згідно з документом, Служба підпорядковується безпосередньо командуванню військової частини. Її чисельність не може бути меншою ніж 0,2% чисельності відповідного військового формування.

Службу створюють для реалізації військовослужбовцями Збройних сил, Нацгвардії, прикордонної служби права на свободу совісті, світогляду та віросповідання з урахуванням поліконфесійності нашої держави.

Коментар:Більше семи років в Україні триває війна. Разом із добровольцями та військовими, які одразу ж поїхали захищати наші кордони, поїхали капелани. Це священники, які несуть службу пліч-о-пліч із нашими хлопцями.

Але не мають відповідного статусу. Отримати учасника бойових дій вони не можуть, а працюють за трудовими договорами з окремими військовими частинами

Капелани отримають статус військовослужбовців. Справедливість відновили“, – розповів Дмитро Соломчук.

Читайте також: В Україні створять Державну службу, яка захищатиме права дітей – нардеп

Документ, зокрема, визначає принципи діяльності служби, її структуру, порядок підпорядкування та загальну чисельність. Окрім того, закон:

  • закріплює статус військових капеланів як військовослужбовців,
  • визначає їхні функціональні обов’язки;
  • запроваджує квоти конфесійного представництва відповідно до потреб особового складу з урахуванням поліконфесійності держави;
  • передбачає створення Міжконфесійних рад з питань військового капеланства як дорадчих органів при Міністерстві оборони та Міністерстві внутрішніх справ.

Капеланом може бути громадянин України з вищою богословською освітою, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні церкви чи релігійної організації та який отримав мандат від власної церкви на право здійснювати капеланську діяльність. 

Зазначається, що капелани є військовослужбовцями та мають відповідні соціальні гарантії. Вони також відповідають за здійснення задоволення духовно-релігійних потреб особового складу.

Військовий капелан має право не відповідати на запитання щодо фактів і обставин, які стали йому відомі під час сповіді.

Військові капелани не отримують зброї та боєприпасів, а також не можуть бути залучені до чергувань, нарядів, проведення службових розслідувань.

Останні новини
17.01.2022, Понеділок
16.01.2022, Неділя
15.01.2022, Субота
14.01.2022, П’ятниця
13.01.2022, Четвер
12.01.2022, Середа
11.01.2022, Вівторок
10.01.2022, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward