ПОЛІТИКА

Рада попередньо ухвалила закон Стефанчука про правотворчу діяльність

Верховна рада у першому читанні підтримала проєкт закону 5707 “Про правотворчу діяльність”, який покликаний врегулювати процедуру написання та внесення законопроєктів.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Відповідне рішення на засіданні 16 листопада підтримали 290 народних обранців.

Як зазначив перед початком голосування голова Верховної ради Руслан Стефанчук, над створенням документу працювали майже 200 нардепів від різних парламентських фракцій.

Коментар:Це, мабуть, той законопроєкт, яким буде пишатись ця Верховна рада, тому що це – Конституція у сфері нормотворення. Це – те, що ми повинні прийняти, встановивши єдині правила прийняття дії, а також моніторингу за діяльністю нормативно-правових актів“, – підкреслив він.

Загалом законопроєкт складається зі 66 статей.

Коментар: Основним завданням цього законопроєкту є налагодити і унормувати питання, якими ми займаємось щодня. Це – питання нормопроєктної і правотворчої діяльності. Це – питання проходження ієрархії, співвідношення, моніторингу нормативно-правових актів і їхнього впливу на суспільні відносини“, – зазначив Сетфанчук.

Підтриманий у першому читанні документ покликаний врегулювати питання правотворчої діяльності в Україні, зокрема, діяльності та регулювання відносин, пов’язаних із її плануванням, розробкою, прийняттям (виданням), застосуванням нормативно-правових актів та правовим моніторингом. Однією з його ключових особливостей є визначення правил ієрархії нормативно-правових актів.

Коментар: Відсутність єдиного законодавчого підходу до питання визначення видів нормативно-правових актів, їхньої юридичної сили та ієрархії, питання набрання чинності, дії, припинення дії нормативно-правових актів, питання подолання колізій та усунення прогалин під час застосування нормативно-правових актів призводить до суперечливої практики правозастосування і, як наслідок, до численних порушень прав та свобод громадян“, – йдеться у пояснювальній записці до закону.

Відтак, документ визначає поняття правотворчої діяльності, встановлює її принципи, учасників та їхні повноваження, а також регулює питання, пов’язані з делегуванням правотворчих повноважень. Також він визначає види нормативно-правових актів та такі поняття як “закон”, “кодекс”, “підзаконний нормативно-правовий акт”, “модельний нормативно-правовий акт”, “програмний правовий акт”, “основний та похідний нормативно-правовий акт”.

Джерело

Стас Ібрагімов

Недавні новини

Мешканець Дніпра зґвалтував та вбив 11-річну дівчинку

Взимку 2024 року мешканець Дніпра зґвалтував та вбив 11-річну дівчинку. Зловмисника затримали, його судитимуть. Про…

9 години ago

На Рівненщині попрощались із чотирма захисниками

На Рівненщині попрощались із чотирма загиблими захисниками: Олександром Бубою, В'ячеславом Авдейчиком, Анатолієм Довматом та Володимиром…

9 години ago

На Кіровоградщині двоє дітей отруїлися грибами

У Долинській громаді Кіровоградської області двоє дітей отруїлися дикорослими грибами. Про це розповіла головна санітарна…

10 години ago

В Україну йде холод з Баренцевого моря: синоптик попереджає про заморозки

Найближчими вихідними, 4 та 5 травня, в Україні буде прохолодно та навіть холодно. Місцями пройдуть…

10 години ago

З 4 травня статус “обмежено придатний” для військовозобов’язаних скасовується

Міністерство оборони України внесло зміни у процедуру визначення придатності до військової служби. Відповідні зміни до…

12 години ago

Як спекти смачну паску: 10 тонкощів від хороших господинь

Ідеальна паска - пишна, м'яка, добре пропечена й ароматна. Щоб вона вийшла такою, варто пам'ятати…

12 години ago