Нідерланди відправлять “скіфське золото” в Україну, а не в окупований Крим

event 15:25 Вівторок 26 Жовтня 2021 ПОЛІТИКА

Сьогодні, 26 жовтня Апеляційний суд Амстердама ухвалив рішення передати Україні експонат “скіфське золото” із кримського музею, який поїхав на виставку до окупації півострова Росією. Рішення є остаточним в апеляції. Далі справа може перейти в касаційну інстанцію.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Апеляційний суд Амстердаму ухвалив рішення щодо апеляції на рішення окружного суду Амстердаму, винесене в грудні 2016 року, що музей Алларда Пірсона мав передати кримські скарби українській державі. Йдеться про колекцію артефактів із чотирьох кримських музеїв.

Повернення експонатів до України прокоментував народний депутат Дмитро Соломчук.

Коментар: Скіфське золото повернеться в Україну, а не в окупований Крим. Таке рішення прийняв суд в Амстердамі.

На виставку у Нідерланди колекція була відправлена ще до окупації і має бути повернута у суверенну державу – Україну. Правильне рішення“, – розповів політик.

Президент України Володимир Зеленський так прокоментував повернення музейних експонатів в Україну.

Коментар: “Довгоочікувана перемога в суді Амстердама! “Скіфське золото” повернеться до України.

Ми завжди повертаємо своє. Спочатку повернемо “скіфське золото”, а потім і Крим“, – заявив Зеленський.

Нагадаємо, виставка “Крим. Золотий острів у Чорному морі”, що представляє колекцію скіфських золотих прикрас, була сформована в музеї Алларда Пірсона з колекцій п’яти музеїв, один із яких розташований у Києві, чотири – в Криму.

Оскільки Нідерланди не визнають приєднання Криму до Росії, яке відбулося вже після відкриття виставки, постало питання про те, кому повертати колекцію – 565 музейних предметів загальною страховою вартістю EUR10 млн.

На частину колекції, що належить кримським музеям, після окупації заявила свої права Російська Федерація. Україна, своєю чергою, заявила, що “експонати не можуть бути повернені на окуповану територію, яка тимчасово перебуває не під українським контролем, їх потрібно передати безпосередньо державі Україна“.

Останні новини
27.11.2021, Субота
26.11.2021, П’ятниця
25.11.2021, Четвер
24.11.2021, Середа
23.11.2021, Вівторок
22.11.2021, Понеділок
21.11.2021, Неділя
20.11.2021, Субота
Читати більше новинarrow_forward