ПОЛІТИКА

Нардепи звернулися до Президента через закриття Рубіжанської школи

Нещодавно відбулося засідання ТСК, яка розслідує порушення прав сиріт та дітей з інвалідністю. Члени Тимчасово слідчої комісії вирішили звернутися до Президента Володимира Зеленського через закриття Рубіжанської школи. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Комісія заслухала батьків дітей, які донедавна навчалися у Рубіжанській школі. На Луганщині – це єдиний навчальний заклад для дітей хворих на сколіоз. Проте місцева влада 16 березня ухвалила рішення про його ліквідацію.

У школі навчалося 123 дитини, уроки там проводилися з дотриманням ортопедичного режиму – для цього кабінети оснащені спеціальними меблями для розвантаження хребта.

Комісія стверджує, що керівник Луганської ВЦА одноосібно прийняв рішення закрити цей заклад.

На думку батьків учнів та колективу закладу освіти, діяльність керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергія Гайдая щодо ліквідації Рубіжанської обласної санаторної школи “є незаконною і здійснюється в інтересах зацікавлених у відремонтованому приміщенні з їдальнею та басейном осіб“.

Член ТСК Дмитро Соломчук стверджує, що реформа інтернатних закладів звелася до погоні за показниками та числами. Керівництво штучно створювало підстави для закриття інтернатних закладів. 

Зокрема, багатьом дітям з віддалених сіл, відмовляли у цілодобовому перебуванні у школі. Згодом зменшувалося число дітей у класах, бо вони не мали можливості кожного дня їздити на навчання. Відповідно, зменшувалося й фінансування, що призводило до закриття таких шкіл.  

За словами нардепа, це трапляється тому, що нині у сфері охорони дітей просто не існує структури, котра має нести усю відповідальність за такі питання. Оскільки повноваження не розподілені між ОДА, районними адміністраціями та територіальними громадами. А сільські та селищні ради не можуть створювати прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу чи проводити усиновлення.

Коментар: “У сфері охорони дитинства повний хаос – повноваження не розподілені між ОДА, районними адміністраціями та територіальними громадами. Нині сільські та селищні ради не мають змоги створювати прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та проводити діяльність з усиновлення. 

Роботи багато, і з кожним засіданням ТСК ми все більше розуміємо, наскільки великий пласт проблем ще потрібно вирішити” – розповів Соломчук.

Нагадаємо, що нещодавно у Міністерстві вирішили скасувати Постанову №586. Згідно з нею, рішення про зарахування на цілодобове перебування до закладів мали вирішувати органи опіки, а не сам навчальний заклад на прохання рідні дитини.

Читайте також: Ми черговий раз переконалися у цинічності та недолугості реформи інтернатних закладів, яка стартувала 2017 року – нардеп Соломчук

Б. Радько

Недавні новини

Захід заморожує активи Росії, але чи може Росія відповісти тим самим?

Західні країни хочуть конфіскувати заморожені російські активи на суму близько 300 мільйонів доларів США по…

20 хв. ago

Для чого, та як правильно використовувати тирсу на городі та в саду

Використання тирси на городі та в саду дійсно хороша практика, якщо користуватися нею правильно, інформує…

21 хв. ago

“Нова пошта” компенсує вартість усіх посилок, які згоріли в одеському депо внаслідок обстрілу

росія ракетним ударом по Одесі знищила не лише депо і вантажне відділення «Нової пошти», а…

34 хв. ago

На Львівщині судили двох військових, бо ті не повідомили про пияцтво своїх підлеглих та ще й преміювали їх

На Львівщині суд визнав винним у недбалому ставленні до військової служби майора та капітана, які…

58 хв. ago

У Рівному в парку “Оствиця” двоє чоловіків побили тварин: їх розшукують (ВІДЕО)

У Рівному, на території парку історичної реконструкції "Оствиця", двоє чоловіків знущалися з тварин, які там…

1 годину ago

Українські фермерки потрапили на сторінки найвідомішого агрожурналу США

Популярний американський аграрний журнал «FARM JOURNAL» висвітлює стійкість українських фермерів та допомогу від фонду "Жнива…

1 годину ago