Карантин не для депутатів. Соломчук розповів, чи працюватиме Рада

event 00:00 Субота 28 Березня 2020 ПОЛІТИКА

Перед Україною стоїть чергове випробування – з якнайменшими втратами пройти пандемію коронавірусної хвороби. Статистика хворих щодня зростає, а за прогнозами ВООЗ (за кращим сценарієм) вакцина проти вірусу буде готова під кінець року.

Ще близько місяця країна на карантині, а це матиме свої наслідки, перш за все, економічні. Чи зможе держава впоратися зі зростанням безробіття, проблемами малого і середнього бізнесу, зростанням діри у бюджеті, і світовою кризою?

Динаміка поширення коронавірусу у світі, та кількість смертей.

Це залежатиме, в першу чергу, від Верховної Ради, адже Україна має парламентсько-президентську форму правління.

Ключове питання: 

у якому форматі має працювати Рада? Чи краще депутатам піти на карантин?

У Європі немає однієї моделі. Іспанський сенат голосує дистанційно, у Британії і Німеччині пропорційно до партійного представництва зменшили квоту депутатів. Італійці теж зменшили представництво, а депутатів старших 65 років відправили на карантин. Французи передали значні повноваження уряду і теж пішли на карантин.

Сьогодні у партії «Слуга Народу» відбулося засідання фракції за участю Президента Володимира Зеленського. Засідання ВРУ мають провести вже в понеділок. Ми поспілкувалися з нардепом від Рівненщини Дмитром Соломчуком. Він вважає, що Рада має працювати:

«Вищий законодавчий орган держави має працювати. Особливо у важкі для країни періоди»,

– заявив нардеп.

Дмитро Соломчук на засіданні аграрного комітету Ради

Ми запитали: «Ви ж знаєте про ризики, якщо сотні депутатів працюватимуть в одному приміщенні?»

«Коли ми балотувалися на виборах, розуміли – просто не буде. Так, ризики є. Але держава має працювати. Зараз малозабезпечені верстви населення чекають наших рішень. Підприємці чекають сигналів як їм працювати, чекають компенсувальних умов. Зараз в Україну повертаються заробітчани, і треба зробити так, щоб черги в зворотню сторону за декілька місяців не було»,

– розповідає Соломчук.

Народний депутат розповів нам, що усі його колеги розуміють проблему і користуються усіма засобами захисту. Також, Дмитро Соломчук запевнив, що готовий працювати разом з парламентом. На цьому тижні народні депутати тестували систему, яка, можливо, дозволить дистанційно обоговорювати законопроєкти і голосувати за них. Проте, наступного тижня обранцям таки доведеться зібратися «під куполом».

Там і буде прийнято остаточне рішення.

Останні новини
02.03.2021, Вівторок
01.03.2021, Понеділок
28.02.2021, Неділя
27.02.2021, Субота
26.02.2021, П’ятниця
25.02.2021, Четвер
24.02.2021, Середа
Читати більше новинarrow_forward