ПОЛІТИКА

ЄС може не виконати своїх зобов’язань щодо постачання боєприпасів в Україну

Бійці ЗСУ б’ють ворога в умовах постійної нестачі боєприпасів і матеріальних засобів.

Європейський Союз навряд чи зможе надати Україні 1 млн обіцяних артилерійських боєприпасів. Про це повідомило видання Bloomberg з посиланням на інформовані джерела, пише Соцпортал.

Видання нагадало, що Євросоюз обіцяв забезпечити Україну артилерійськими боєприпасами протягом 12 місяців. Щоб українські захисники змогли просуватися вперед, не обмежуючи себе у використанні озброєння.

Bloomberg пояснює, що в Європі насамперед розраховували на власні запаси. А потім на контракти на спільні закупівлі та збільшення промислових потужностей. За даними журналістів, ініціатива виконала лише на 30% від запланованого обсягу .

“Водночас Росія нарощує власне виробництво зброї, також є інформація про відправлення великої партії озброєння до РФ із Північної Кореї. Та має намір продати Москві близько 1 млн. снарядів”, – зазначають журналісти.

Видання підкреслює: будь-яка нестача допомоги Києву від ЄС і США ризикує стати критичною і призвести до зміни позицій.

Інші думки

Зазначимо, як пише видання Defense Express, що спеціалізується на збройовій тематиці, щоб забезпечити Україну артилерійськими боєприпасами в достатній кількості, європейському ВПК знадобиться від 7 до 14 років.

Уся Європа сукупно здатна виробляти близько 500 тисяч артилерійських боєприпасів на рік. Тоді як потреба України становить близько 600 тисяч боєприпасів на місяць, – вказує видання з посиланням на доповідь норвезької компанії Nammo, яка є одним із найбільших виробників боєприпасів у Європі.

Фахівці підрахували, для того, щоб забезпечити річну потребу ЗСУ в боєприпасах із темпами стрільби в 20 тисяч снарядів на день, Європі за нинішніх темпів виробництва снарядів знадобиться близько 14 років. Якщо ж вистрілювати до 10 тисяч боєприпасів на день (300 тисяч на місяць), то Європа зможе покрити річні витрати ЗСУ за сім років.

Читайте також: Чехія оприлюднила список військової допомоги, яка була передана Україні

Водночас Defense Express зазначає, що ці розрахунки приблизні, оскільки оборонне виробництво Європи тривалий час перебувало в якійсь “стагнації”, коли боєприпаси виробляли в мінімально необхідній кількості без розрахунку на війни.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

Ароматний та простий банановий пиріг: простий рецепт

Смачно та ароматно, бо з бананами виходить надзвичайно духмяна випічка. Готувати просто, а з’їдається ще…

4 години ago

Зміни у військовому обліку з 18 травня: як покарають за непоновлення даних

Після набуття нового закону про мобілізацію 18 травня всі військовозобовʼязані чоловіки від 18 до 60…

5 години ago

На Буковині викрили виробництво, де готували спеції у бетонозмішувачі

У Чернівецькій області викрили групу осіб, які організували підпільний цех з виготовлення харчових продуктів під…

6 години ago

На Чернівеччині жінка хотіла покращити мобільний зв’язок, але втратила майже 175 тис. грн

На Буковині під приводом покращення мобільного зв’язку шахраї зняли з рахунку місцевої мешканки майже 175…

6 години ago

В Україні запустили державну онлайн-платформу про усиновлення

Міністерство соціальної політики разом із Координаційним центром із розвитку сімейного виховання та догляду дітей запустили…

6 години ago

До України мчить потужне потепління: прогноз синоптика

На рубежі травня та червня в Україні очікується потепління. Температура може піднятися на 1-2 градуси…

6 години ago