До заборони трансжирів у продуктах залишився останній крок — нардеп Соломчук

event 19:28 Середа 01 Грудня 2021 ПОЛІТИКА

Сьогодні, 1 грудня, Аграрний комітет Верховної Ради України підтримав законопроєкт №5148 щодо заборони використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів, молока та молочних продуктів, зокрема продуктів дитячого харчування. Раніше таку ініціативу підтримала ВООЗ.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив ініціатор законопроєкту, член Аграрного комітету ВР Дмитро Соломчук. Політик наголошує, що пальмова олія може спричиняти онкологію і серцево-судинні хвороби, саме тому вона є вкрай небезпечною та забороненою у провідних країнах світу.

Коментар: Сьогодні на засіданні аграрного комітету колеги підтримали наш законопроєкт №5148. Дякую колегам за те, що кожен з вас дбає за здоров’я українців. Разом припинимо тихий геноцид українців, який триває останні 7-8 років“, – розповів Дмитро Соломчук.

Нагадаємо, вчені з Іспанії та США підтвердили, що одна з жирних кислот, що входять до складу пальмової олії, сприяє поширенню ракових клітин. Результати їхнього дослідження були опубліковані в журналі Nature.

Соломчук каже, що для заборони “пальми” в Україні залишився останній крок – його мають підтримати депутати у залі Верховної Ради України.

Коментар:Залишився останній крок — прийняття законопроєкту у залі Верховної Ради України. А оскільки наш законопроєкт підтримує 82% українців (згідно з останніми соціологічними дослідженнями), сподіваюся на швидке потрапляння на голосування у другому читанні.

Окремо прошу лобістів не бігати, не блокувати винесення. Свої зароблені на отруті долари з собою не заберете, хоч раз подумайте за кожного українця!“, – резюмував ініціатор законопроєкту.

Нагадаємо, що основними завданнями законопроєкту є:

  • заборона використання пальмової олії у традиційних молочних продуктах;
  • заборона використання гідрогенізованої пальмової олії та інших гідрогенізованих рослинних жирів (кунжут, льон, глютен) у дитячому харчуванні; 
  • заборона використання гідрогенізованої пальмової олії у харчових продуктах (кондитерські вироби: шоколад, морозиво тощо);
  • штрафні санкції за порушення.
Останні новини
23.01.2022, Неділя
22.01.2022, Субота
21.01.2022, П’ятниця
20.01.2022, Четвер
19.01.2022, Середа
18.01.2022, Вівторок
17.01.2022, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward