ПОЛІТИКА

Чи дозволять військовій поліції “вламуватися” у житло ухилянтів: роз’яснення адвоката

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який викликав увагу юристів. Зокрема, він містить норми про право в окремих випадках потрапляти у житло порушників законодавства, зокрема й ухилянтів. Крім того, згадується й можливість платити гроші фізичним особам за допомогу у розкритті злочинів.

Адвокатка Катерина Аніщенко, яка знається в питаннях мобілізації та військової сфери, розповіла ТСН.ua, що разом з цим законопроєктом в парламенті розглядається ще один щодо внесення змін до адміністративного та кримінального кодексів. Вони передбачають розширення переліку повноважень.

Читайте також: У ДПСУ пояснили заборону на виїзд чоловіків з подвійним громадянством

“Якщо зважати на мету цього законопроєкту щодо запровадження військової поліції, то там мається на увазі те, що вони мають право розшукувати саме військовозобов’язаних. Тобто дезертирів, тих, хто вже порушив вимоги закону, а не ухилянтів, які не прибули та не оновили свої військово-облікові дані. Але з урахуванням того, що на рівні законопроєкту передбачено зміни до адміністративного кодексу, з урахуванням мети створення військової поліції, я можу припустити, що саме військова поліція буде вчиняти оперативно-розшукові дії стосовно ухилянтів, які не оновили свої військово-облікові дані, які не стали на військовий облік, які були оголошені в розшук і не з’явились до ТЦК”, – зазначила Аніщенко.

За її словами, також пропонується створити “партизанську мережу”, яка б за гроші повідомляла правоохоронцям про тих військовозобов’язаних, які порушили законодавство. Відповідна норма міститься у статті №9 законопроєкту про військову поліцію.

Читайте також: Для отримання відстрочки чоловіки повинні довести участь у вихованні дітей – нардеп

“Здійснювати співробітництво з фізичними особами, у тому числі на договірних засадах, дотримуючись умов добровільності та конфіденційності цих відносин, матеріально та морально заохочувати осіб, які надають допомогу в попередженні, виявленні, припиненні кримінальних правопорушень”, – йдеться у документі.

За словами Аніщенко, таким чином хочуть заохочувати цивільних надавати інформацію відносно правопорушника, дезертира і так далі.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

На Львівщині 34-річний киянин вистрибнув з потяга, щоб незаконно перетнути кордон

Прикордонники Львівщини виявили травмованого 34-річного киянина за два кілометри від кордону з Польщею. Чоловік зістрибнув…

6 секунд ago

У Києві 16-річна блогерка танцювала під російську пісню біля меморіалу Героїв Небесної Сотні

Столичні правоохоронці встановили особу 16-річної блогерки, яка танцювала під російський трек біля меморіалу Героїв Небесної…

22 хв. ago

Можливо, війна наближається до кінця, бо є інтерес її закінчити “великими гравцями” — Грицак

Ярослав Грицак, відомий історик та професор Українського католицького університету, в інтерв'ю Radio NV висловив думку,…

40 хв. ago

У Раді розглядають два нові законопроєкти про економічне бронювання

У Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти, що пропонують нові правила «економічного бронювання» працівників. Згідно з…

50 хв. ago

Липневе підживлення для малини, яке забезпечать рясний урожай великих і солодких ягід

Малина — це рослина, яка потребує особливої уваги та турботи для отримання високого врожаю. Особливо…

1 годину ago

У МОЗ розповіли, на які обстеження пацієнти можуть отримати е-направлення і хто їх виписує

Міністерство охорони здоров’я роз’яснило, на які обстеження можна отримати електронні направлення і хто їх виписує,…

2 години ago