Аграрний комітет рекомендував до 2 читання законопроєкт про меліорацію земель

event 17:49 П’ятниця 19 Листопадаа 2021 ПОЛІТИКА

Аграрний комітет Верховної Ради України рекомендував прийняти у 2 читанні та в цілому законопроєкт по меліорації земель та створення об’єднання водокористувачів (№5202-д). Про це повідомляє пресслужба Ради.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

У своєму висновку Комітет рекомендує парламенту прийняти документ у другому читанні та в цілому в редакції комітету з необхідним техніко-юридичним доопрацюванням.

За словами міністра агрополітики Романа Лещенка, створення ОВК – це старт реформи зрошення в Україні, яка має чітку дорожню карту, а також започаткування нового етапу розвитку сільського господарства.

Законопроєкт, зокрема, передбачає:

  • створення об’єднання водокористувачів (ОВК);
  • передачу їм в управління частини меліоративної інфраструктури;
  • правову базу для інвестицій у меліорацію та спрощення адміністративних процедур щодо будівництва й експлуатації меліоративних мереж та об’єктів.

Коментар:Норми документа спрямовані на недопущення утворення монополії на водні ресурси та інфраструктуру, а також прозоре й справедливе тарифоутворення“, – заявляли у Мінагро.

Міністр говорив, що у цьому законопроєкті розробники врахували результати обговорень з міжнародними експертами й профільними асоціаціями. 

Коментар: Ухвалення цього законопроєкту дозволить суттєво збільшити площі, на яких застосовується полив, не допустити деградацію ґрунтів, підвищити ефективність використання меліоративних систем, а також відкриє шлях до інвестицій у зрошувальну інфраструктуру“, – казав Лещенко перед голосування у 1 читанні.

Зазначається також, що мета законопроєкту, зокрема, – збільшення площі земель, на яких застосовується гідротехнічна меліорація, підвищення ефективності сільського господарства та зменшення собівартості поливу земельних ділянок.

Джерело

Останні новини
03.12.2021, П’ятниця
02.12.2021, Четвер
01.12.2021, Середа
30.11.2021, Вівторок
29.11.2021, Понеділок
28.11.2021, Неділя
27.11.2021, Субота
Читати більше новинarrow_forward