Погода

“+50…+60°C на асфальті”: цього тижня можливий історичний температурний рекорд в Україні

Цього року з перших днів липня на більшій частині території України (за винятком північно-західних областей) встановилася надзвичайно спекотна погода. Внаслідок надходження повітряних мас із тропічних та субтропічних районів Північної Африки та Близького Сходу на тлі висотного гребеня, температура з кожним днем ставала дедалі вищою. Про це розповів синоптик Ігор Кібальчич.

В окремі дні на сході та півдні України стовпчики термометрів долали позначку у +40°C! Важливо, що це температура, яка вимірюється у затінку на висоті 2 метри від поверхні землі. А ось під прямими сонячними променями, та ще в умовах міської забудови і асфальтного покриття фактична температура може перевищувати +50…+60°C.

Читайте також: Коли в Україну прийде похолодання: прогноз синоптика Ігоря Кібальчича

Безумовно, такі високі показники не характерні для нашої місцевості та негативно впливають на самопочуття багатьох людей і тварин. Однак, у зв’язку з інтенсивним потеплінням клімату, подібні періоди тривалої спеки в майбутньому повторюватимуться все частіше внаслідок збільшення ступеня континентальності клімату над Східною Європою.

Коли сподіватися на послаблення спеки?

З урахуванням наявної на цей час прогностичної інформації, на жаль, до кінця другої декади липня помітного зниження температури повітря не передбачається. Щобільше, з 15 по 19 липня відбудеться деяке посилення спеки та її поширення на північні та частково західні регіони України. У цей період максимальні денні показники становитимуть +33…+38°C, у південних та центральних областях місцями +40…+42°C. Середньодобова температура, відповідно, може досягати і перевищувати +30°C, що на 6 – 11°C вище за кліматичну норму.

Читайте також: Відомо, скільки чоловіків готові вступити до українського легіону у Польщі

Додатковому прогріву повітря у зазначені дати сприятиме одночасно кілька факторів: низька відносна вологість повітря, малохмарне небо, місцеві фізико-географічні особливості, а також синоптичні процеси з південного заходу. Виходить, що до місцевих факторів додасться також нова порція африканського повітря і на тлі висотного субтропічного гребеня призведе до рекордних температур у більшості областей.

Абсолютний температурний максимум для всієї України становить +42°C, що був встановлений у Луганську, у серпні 2010 року. Тому протягом найближчого тижня є всі шанси повторення або навіть перекриття цього рекорду.

Марія Апельмон

Маша любителька побитися об заклад, про точність її прогнозу погоди. Вона знає, чи потрібно завтра брати із собою парасольку, чи краще не виходити з дому через пекельну спеку. Інколи напише прогноз погоди краще, ніж Укргідрометцентр. Окрім цього захоплюється астрологією. Полюбляє писати гороскопчики і хвалити Козерогів. Точно знає, що чекає вас сьогодні, завтра і навіть через тиждень. А ще вона не відривається від сучасної літератури (*Кідрук one love) та є поціновувачем смачного індійського чаю.

Недавні новини

Що робити, якщо повістку залишили у дверях: пояснення юристів

Під час воєнного стану в Україні чоловіки можуть отримати повістку будь-де: вдома, на вулиці, в…

17 хв. ago

Зеленський відреагував на російський контрнаступ на Курщині

Російська армія почала контрнаступ в Курській області, де з 6 серпня ЗСУ здійснюють операцію. Про…

28 хв. ago

За три дні в “Дії” зробили понад 400 тисяч пропозицій: скільки відповіли “так”

Протягом трьох днів від початку роботи сервісу онлайн-шлюбів у застосунку "Дія" користувачі зробили більш ніж…

39 хв. ago

Названо знаки Зодіаку, яким дуже пощастить на вихідних

Цими вихідними зірки можуть прихильно посміхнутися деяким знакам Зодіаку, подарувавши їм шанс на успіх у…

54 хв. ago

“Нова пошта” до повноліття забезпечуватиме дітей своїх полеглих працівників

Компанія "Нова пошта" забезпечує дітей своїх, полеглих у війні, працівників. Наразі компанія піклується про 70…

1 годину ago

Як обрізати сливу для плодоношення наступного року: 8 основних правил

Осінь - час санітарної обрізки плодових дерев. Якщо трохи попрацювати в саду зараз, то навесні…

2 години ago