“Знищують печінку”: лікарі пояснили, які ліки несумісні з алкоголем

event 11:44 Четвер 24 Грудня 2020 ПОДІЇ

Деякі поєднання можуть викликати шлункову кровотечу та навіть кому.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Напередодні новорічних свят медики попереджають про несумісність деяких ліків з алкоголем. Лікар нутриціолог Ірина Яковлєва розповіла, що засвоєння медикаментів і алкогольних напоїв вимагає хорошої роботи клітин печінки. Їх поєднання може завдати по органу сильного удару і стати подвійним навантаженням, з яким він не впорається.

Коментар:З алкоголем не можна поєднувати практично всі ліки, за винятком ферментних препаратів“, – говорить Яковлєва.

Прийняти ферменти до застілля якраз корисно, вважає фахівець, оскільки вони допомагають витримати святкування печінці та підшлунковій залозі.

Також, за словами медика, зі спиртним несумісні препарати, що діють на центральну нервову систему. Лікар розповіла, що прийом алкоголю з антидепресантами чи седативними препаратами — пекельна суміш, яка призводить до гострого отруєння й навіть коми

Крім того, Яковлева додала, що при вживанні алкоголю не можна приймати аспірин чи парацетамол — подібне поєднання підвищує можливість шлункової кровотечі.

Коментар:З обережністю варто приймати також ліки для подолання гіпертонії, щоб не викликати колапс артеріального тиску“, – підсумувала лікар. 

Джерело: сайт GreenPost

Читайте також: Хто в Україні заробляє найбільше: перелік робітничих спеціальностей

 

Останні новини
16.05.2021, Неділя
15.05.2021, Субота
14.05.2021, П’ятниця
13.05.2021, Четвер
12.05.2021, Середа
11.05.2021, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward