НОВИНИ

“Збільшення екоподатку?”: нардеп пояснив, чому це не вирішує справжні екопроблеми

Нардеп від Рівненщини Дмитро Соломчук переконаний, що підвищення екоподатку не вирішить екологічних проблем, тому необхідно створити стимули для підприємств модернізувати виробництво. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Депутат повідомив, що до загального фонду держбюджету було сплачено понад 4 млрд екологічного податку. Проте, ці кошти не використовувалися за призначенням. 

Нардеп переконаний, підвищення ставки податку не покращить ситуацію з вирішенням екологічних проблем, оскільки бізнес шукатиме можливість ухилитися від сплати.

Коментар: “Не вихід із ситуації – в тисячу разів піднімати екоподаток. Це не призведе до якихось рішучих змін. Бізнес шукатиме моделі, як уникнути цього. За історію України було багато випадків”, – сказав Соломчук.

Народний обранець вважає, що набагато кращим варіантом є стимулювання підприємців модернізувати виробництва. Для цього потрібно дати їм можливість використовувати частину коштів для сплати екоподатку на закупівлю та встановлення очисних систем.  

Коментар: “Підприємства мають підготувати проєкт системи очистки, затвердити його у відповідних органах, за свої кошти збудувати цю систему. Лише тоді буде можливість отримати 70% знижку своїх податків, взаєморозрахунку, перекрити свою витратну частину на ці проекти”, – пояснив він.

На думку нардепа, кошти від екоподатку мають акумулюватися в спецфонді. Саме це дозволить відслідковувати їх використання.

Коментар: “Якщо буде створений спецфонд, де ми чітко будемо бачити закумульовані кошти з екоподатку. Їх можна буде направити на висадку дерев, на очистку річок, озер. Тоді громадяни України нарешті побачать, що існує екологічний податок, і він ефективно використовується, а не розчиняється незрозуміло де, і ми не бачимо, куди він дівається”, – додав депутат.

Як відомо, раніше Американська торгова палата (АСС) закликала Верховну Раду надати суб’єктам господарювання право використовувати до 70% екологічного податку для компенсації витрат на природоохоронні заходи та екологічні інвестиції.

Крім того, президентка Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок заявила, що необхідно повернути цільовий характер коштам від збору екологічного податку і направляти їх виключно на екологічні проекти.

Джерело: сайт Znaj.ua

Читайте також: З 1 серпня в Україні діятимуть нові штрафи у сфері бізнесу: що зміниться

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Якою буде погода 2 травня: прогноз синоптика

У четвер, 2 травня, в Україні буде сонячно та тепло. Про це повідомила синоптик Наталка…

9 години ago

Магнітні бурі в травні 2024: чотири найнебезпечніші періоди

Учені постійно спостерігають за Сонцем і попереджають населення про високу активність зірки. У дні спалахів…

9 години ago

Залякав, щоб мовчала: житель Дніпропетровщини розбещував 5-річну племінницю

Мешканець Синельниківського району Дніпропетровської області протягом пів року розбещував свою 5-річну племінницю. Чоловіка судитимуть. Про…

11 години ago

У Києві дівчина вистрибнула з балкона, впала на перехожого та вбила його

Стали відомі подробиці трагічної події у Києві 30 квітня на Троєщині. Про це повідомляє hromadske.…

11 години ago

Чи можна пекти паску у Страсну п’ятницю: прикмети та забобони

Страсна п'ятниця - день, коли Ісус Христос приніс себе в жертву за людські гріхи, у…

11 години ago

В Україні підрахували, скільки коштів принесло розблокування кордону з Польщею

Зняття блокади пунктів пропуску на кордоні з Польщею додатково збільшило надходження митних платежів і зборів…

12 години ago