“Заразніший та значно довше лікується”: лікарі розповіли про випадки нового штаму COVID-19 на Прикарпатті

event 11:12 П’ятниця 05 Березня 2021 ПОДІЇ

Новий мутований штам COVID-19, про який вперше повідомили у Великій Британії і який вже поширився низкою країн, вже в Україні. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Про британську мутацію на Прикарпатті заявив у четвер, 4 березня, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. Основна її відмінність від досі відомого різновиду – новий штам заразніший, хвороба триває довше.

Так званий “британський” штам на Прикарпатті знайшли у двох хворих, зразки яких досліджували у столичному Інституті епідеміології. Це – пацієнти обласної інфекційної лікарні. 

За словами тутешніх лікарів, вони вже не перший місяць спостерігають, що COVID-19 перебігає не так, як на початку епідемії. Він став більш заразним і саме з цим медики пов’язують таке стрімке збільшення кількості хворих у регіоні.

Коментар: “Наростає відсоток людей, які мають антитіла, захист від цього віруса. Він хоче змінюватись. Зміна цього вірусу пов’язана зі швидкістю розповсюдження серед людей, а не з наростанням високої смертності”, – розповіла доцент кафедри Івано-Франківського національного медичного університету Оксана Кондрин.

Але відрізняється й клінічна картина. Медики кажуть, що хворі помолодшали. Якщо раніше вік ризику був 80+, то зараз тяжкий COVID-19 часто у 30-40-річних. Серйозно хворіти почали навіть маленькі діти. У цій же інфекційній лікарні зараз 2 таких пацієнти. Недуга протікає довше, а лікується важче. 

Коментар: “Ми бачимо, що велика частина хворих мають домішки крові у харкотинні. Раніше це не так часто було. Навесні ми вважали, що якщо до 14 дня не розвинулася пневмонія, то захворювання буде більш-менш сприятливим. Зараз бачимо, що пневмонія буквально розгоряється десь з 10-14-го дня”, – стверджує Оксана Кондрин.

Джерело: сайт ТСН

Читайте також: Вчені виявили країну, у якій велика група людей не чутливі до ВІЛ

Останні новини
20.04.2021, Вівторок
19.04.2021, Понеділок
18.04.2021, Неділя
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
15.04.2021, Четвер
Читати більше новинarrow_forward