Законопроект про народовладдя прийняли у першому читанні – нардеп Соломчук

Верховна Рада у першому читанні підтримала президентський законопроект про народовладдя та всеукраїнський референдум.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

За законопроект №3612 проголосували 252 депутати.

Коментар:Сьогодні у першому читанні прийняли законопроект про народовладдя. Це ефективний робочий інструмент для прямого впливу українців на стратегічні рішення. Протягом наступних тижнів триватимуть обговорення, і у результаті ми запровадимо дієвий механізм народовладдя в Україні” – розповідає нардеп від Рівненщини Дмитро Соломчук.

Водночас депутати не підтримали проект “Закону про всеукраїнський референдум“, ініціаторами якого були Юлія Тимошенко та Сергій Соболєв, та проект “Закону про всеукраїнський та місцеві референдуми за народною ініціативою” від депутатів “Опозиційної платформи — За життя”.

Коментар:Сьогоднішнє голосування показало справжнє обличчя старих політичних сил. Протягом місяців, поки розроблявся наш законопроєкт, вони вимагали від Володимира Зеленського такого закону, але у залі Ради не проголосували зеленою кнопкою”, – додав нардеп Соломчук.

Виконуємо обіцянки, які дали рік тому.Сьогодні у першому читанні прийняли законопроєкт про народовладдя. Це ефективний…

Опубліковано Дмитро Соломчук Четвер, 18 червня 2020 р.

Представляв президентський законопроект перший заступник спікера парламенту Руслан Стефанчук. Він зазначив, що законопроект передбачає можливість електронного голосування. З проекту прибрали консультативні референдуми і передбачили обов’язковість результатів референдуму для Верховної Ради та Президента.

Деталі: У проекті закону йдеться про те, що на всеукраїнський референдум можуть виноситися такі питання:

  • затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, XIII Конституції України (це “загальні засади”, “вибори і референдум” та “внесення змін до Конституції”);
  • загальнодержавного значення;
  • про зміну території України;
  • про втрату чинності законом України або окремими його положеннями.

Не можна виносити на всеукраїнський референдум наступні питання:

  • що суперечать положенням Конституції, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, закріпленим насамперед Загальною декларацію прав людини, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, протоколами до неї;
  • спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності, створення загрози національній безпеці, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;
  • щодо законопроектів з питань податків, бюджету, амністії;
  • віднесені Конституцією і законами України до відання органів правопорядку, прокуратури чи суду.

Крім того, одночасно на референдум може виноситися лише одне запитання. А сам референдум не може проводитися одночасно з черговими або позачерговими загальнодержавними виборами.

Також, документ передбачає розширення кола суб’єктів процесу референдуму, яких Центрвиборчком реєструє як прихильників чи опонентів питання. Такими суб’єктами можуть бути політичні партії та громадські організації.

Документ дозволяє електронні процедури під час організації і проведення всеукраїнського референдуму. У тому числі мова йде про електронне голосування. У законопроекті прописано, що питання електронних процедур у процесі референдуму буде здійснюватися в порядку, який визначить окремий закон.

Також, в документі йдеться про створення автоматизованої інформаційно-аналітичної системи, яка має забезпечити електронне голосування.

Окрім цього, проект закону пропонує внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства України. Ці зміни дозволять судам розглядати справи щодо предмета всеукраїнського референдуму. Крім того, документом передбачено внесення змін до закону “Про запобігання корупції”.

Відповідні поправки зобов’яжуть НАЗК перевіряти звіти про надходження та використання коштів фонду агітації за ініціативи проведення всеукраїнського референдуму, звіти про надходження та використання коштів фонду всеукраїнського референдуму.

Читайте також: Сьогодні в Україні вперше відзначають День фермера

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: