Захисти тварин!

event 15:49 Четвер 04 Жовтня 2018

Немає більш незахищених і безпорадних в сучасному високотехнологічному світі живих істот, ніж тварини: дикі або домашні – їхнє життя багато в чому залежить від людського соціуму, його розвитку та безцеремонного впровадження в природу. Привернути увагу громадськості до проблематики утримання тварин в зоопарках, в цирках, їх існування в дикому середовищі покликаний Всесвітній день тварин.


Всесвітній день тварин (World Animal Day), або Всесвітній день захисту тварин, що відзначається у всьому світі щорічно 4 жовтня, був заснований на Міжнародному конгресі прихильників руху на захист природи, що проходив в 1931 році у Флоренції (Італія), і покликаний звернути увагу людства на проблеми інших мешканців планети.

Дату 4 жовтня було обрано з тієї причини, що цей день відомий як день пам’яті католицького святого Франциска Ассизького (Feast Day of St Francis of Assisi, 1181/1182 – 1226), який вважається покровителем тварин. Церкви багатьох країн проводять служби, присвячені Всесвітньому дню тварин, або 4 жовтня, або в день, близький до цієї дати.

Товариства захисту тварин багатьох країн світу щорічно організовують різноманітні масові заходи і акції.
Причому це стосується захисту не тільки диких тварин, а й домашніх, оскільки прикладів жорстокого поводження з ними в останні роки стає все більше. У багатьох західноєвропейських країнах вважається, що домашні тварини – це частина сім’ї, і вони мають такі ж права, як і інші її члени.

За інформацією Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), кожну годину на Землі зникають три види тварин, 70 видів флори і фауни планети зникають щодня, а чверть всіх видів флори і фауни перестануть існувати найближчим часом. За останню чверть століття біологічне різноманіття Землі скоротилося на третину.

Права тварин в різних країнах

Домашні тварини давно вважаються в багатьох країнах повноправними членами сім’ї – у них є свої права, медичне обслуговування, “меню” на кожен день і так далі. Багато країн прийняли закон на захист тварин, згідно якому порушникам загрожує солідний штраф, а в деяких і тюремне ув’язнення. Ось приклади законі різних країн.

В Австрії прийнятий закон, згідно з яким злочином вважається утримання  курчат в тісних клітках, обрізання собакам хвоста і вух, зв’язування домашньої худоби тугими мотузками. Також, категорично заборонено використовувати левів та інших диких тварин у цирках, тримати цуценят і кошенят в задушливих вітринах зоомагазинів і так далі. Порушникам закону загрожує штраф у розмірі від 2 до 15 тисяч доларів

У Німеччині права тварин захищені головним законом країни – Конституцією.

В Італії, згідно з законом, кожен, хто кине кішку або собаку, буде притягнутий до кримінальної відповідальності. Той, хто буде визнаний винним, може бути поміщений у в’язницю строком на один рік, а також його зобов’яжуть виплатити штраф у розмірі 10 тисяч євро.

Європейський парламент вирішив повністю заборонити випробування косметичних засобів на тваринах на території Європи. В Європі права кішок і собак захищені Конвенцією із захисту тварин від жорстокого поводження. У деяких країнах не можна залишати замкнені в машині собаку в сонячний день – салон швидко нагрівається і собаку може вистачити тепловий удар. Побачив це поліцейський повинен розбити скло і може оштрафувати господаря собаки. При Іоана Павла II католицька церква визнала у собак душу. Їм тепер можна заходити в храм.

У Швейцарії домашнім улюбленцем надали особливий статус – вони більше не прирівнюються до речей. Це означає, що під час судових розглядів інтереси “вихованців” будуть враховуватися, наприклад, при розділі майна по суду при розлученні власників тварини. Якщо до цих пір собаку або кішку просто оцінювали за їх ринковою вартістю, то тепер суддя має право віддати їх тому з колишнього подружжя, з ким, на його думку, тварині буде краще.
Якщо чотириногий друг отримав травму по чиєїсь вини, то суддя може зобов’язати винуватця оплатити лікування у ветеринара, навіть якщо ці витрати перевищують вартість тварини.

У Гонконзі штрафу близько 25 тисяч доларів і трирічного ув’язнення піддається людина, яка жорстоко поводиться з власним вихованцем.

Згідно з новим законом міської ради італійського Турина власникам собак, які виводять тварин на прогулянку менше трьох разів на день, загрожує штраф до 500 євро.

Ставлячись до планети, як до своєї власності, людина забуває, що губить спадок своїх дітей, ризикуючи залишити їм лише випалений ґрунт і каміння. У всьому світі рідкісні та зникаючі тварини підлягають охороні на державному рівні і свято, присвячене цій справі, покликане акцентувати увагу кожного на важливості підтримки навколишнього світу в усьому його багатстві і різноманітті проявів. Самим фактом свого існування цей день говорить, що тварини мають право на життя і повноцінні умови існування також, як і людина.

 

 

 

 

 

Теги:
Останні новини
03.10.2023, Вівторок
02.10.2023, Понеділок
01.10.2023, Неділя
30.09.2023, Субота
29.09.2023, П’ятниця
28.09.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward