З вересня на тротуарах в Україні заборонять кіоски та рекламні щити

event 13:30 Понеділок 16 Липня 2018

За новими державними будівельними нормами, під час будівництва і реконструкції тротуарів забороняється встановлювати тимчасові споруди та рекламні конструкції, повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку України.

Відповідна норма міститься у новій ДБН «Вулиці і дороги населених пунктів», яка набуде чинності першого вересня.

«Пішохідні зони на те й називаються “пішохідними”, тому що призначені для пішоходів, для їх зручності та комфорту в пересуванні. Тому логічно, що на цих шляхах не потрібно встановлювати рекламні конструкції, кіоски чи розміщувати люки та дощоприймачі, адже це заважає безперешкодному руху по тротуарах та навіть може нести небезпеку для пішоходів», — заявив заступник голови Мінрегіонбуду Лев Парцхаладзе.

Зокрема, нові ДБН забороняють встановлення на пішохідних зонах тротуару: дорожньої огорожі та опор; рекламних конструкцій; торгових кіосків, павільйонів, лотків, палаток тощо; приямків від люків та дощоприймачів; сходів та ґанків будинків. Нові норми будуть розповсюджуватись лише на проектування вулиць, яке розпочнеться з 1 вересня 2018 року та не пройшло державну експертизу. Тобто це не означає автоматичне знесення усіх кіосків та сітілайтів з тротуарів.

Нагадаємо, також нові ДБН передбачають будівництво виключно підземних парковок у центрі міста, скасовують обов’язкове проектування сміттєпроводів у багатоповерхівках та дозволяє склити балкони.

Автор:
Теги: реклама
Останні новини
21.03.2023, Вівторок
20.03.2023, Понеділок
19.03.2023, Неділя
18.03.2023, Субота
17.03.2023, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward