З якої тканини краще шити маски

Вчені протестували декілька типів масок і з’ясували, які тканини краще підходять для захисту в період пандемії COVID-19.

Детальніше про це розповідає Час-Дій

Так, найефективнішим для виготовлення саморобних масок виявився один шар щільної бавовняної тканини в поєднанні з двома шарами поліефірно-спандексного шифону, що часто використовується для пошиття вечірніх суконь.

За словами дослідників, маска саме з такого поєднання тканин відфільтровує більшість частинок аерозолю (80-99% залежно від їхнього розміру), тобто за своєю ефективністю вона наближається до респіратора N95. Аналогічні результати дасть і маска, для пошиття якої замість шифону використати натуральний шовк.

Вчені пояснюють, що щільно сплетені тканини, такі як бавовна, можуть виступати в ролі механічного бар’єру для частинок вірусів, тоді як тканини, які утримують статичний заряд, наприклад, певні види шифону і натурального шовку, служать як електростатичний бар’єр.

Непогані показники ефективності також спостерігалися у поєднанні бавовни з фланеллю, а також ватину або бавовняної тканини з поліестером.

Джерело: сайт OBOZREVATEL

Читайте також: Скільки чашок чаю слід випивати протягом дня

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: