З 2019 року будемо їздити по-новому, знову?

event 14:13 Четвер 08 Листопадаа 2018

Днями у Рівному вкотре підняли тему запровадження електронного квитка для міського транспорту. Його хочуть впровадити вже у першому кварталі 2019 року, хоча жодні деталі поки не розголошують.

У травні 2017 року набув чинності закон про електронні квитки у громадському транспорті. Згідно з ним місцеві органи самоврядування можуть створювати автоматичні системи оплати як альтернативу розрахунку готівкою. У нашому місті про такі інновації говорили ще з 2014 року. Знайшлась компанія інвестор з Кореї, яка була готова інвестувати 15 мільйонів доларів, 8 з яких мало піти на оновлення автопарку міста. Виникли масові обурення з боку перевізників, які боялись, що такими діями їх поступово витіснять з ринку перевезень та позбавлять заробітку.  Угода про співпрацю з корейською стороною була підписана ще напередодні, тож більшість депутатів проголосували за проект. Щось пішло не так. Корейська компанія просила відтермінувати початок договору до 31 жовтня 2016 року. Але після даної дати проект так і залишився на папері, чиновники називали причиною цієї невдачі – труднощі з законодавчою стороною.

В сусідньому Житомирі ще у вересні 2016 року в тестовому режими запрацював тролейбус з електронною оплатою. Так Рівне могло стати одним з перших міст України з системою електронного розрахунку.

Йшов час, в різних містах України почалось впровадження системи електронної оплати. Слова про те, що у Рівному запрацює дана система продовжували лунати. У липні цього року відбувся форум – «Впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті». На ньому були розглянуті пропозиції від різних компанії про розробку проекту, а міський голова зауважив, що у бюджеті на 2019 рік закладені кошти на початок реалізації. Сьогодні міська влада говорить, що вже розпочаті перемовини з банками, та для початку готується впровадження розрахунку за допомогою QR-коду через смартфони.

У нашого міста є чудова можливість врахувати всі помилки та перейняти успішний досвід інших областей, які запустили електронну оплату. Ми будемо слідкувати за перебігом цієї реформи та надіємось, що колись все ж таки настане день і фрази “водій, передайте здачу з 50 гривень”, “а у вас дрібніше нічого немає?!” зникнуть з наших маршруток.

Теги:
Останні новини
03.06.2023, Субота
02.06.2023, П’ятниця
01.06.2023, Четвер
31.05.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward