Все що потрібно знати про кір

event 13:04 Середа 30 Січня 2019

За перший місяць 2019 року на Рівненщині на кір захворіло більше двохсот осіб. Сьогодні розглянемо симптоми та профілактику цієї небезпечної хвороби.

Кір рахується одним з найбільш заразних захворювань у світі. У групі ризику найчастіше перебувають діти і підлітки, високий шанс зараження також і у невакциновах дорослих. Вірус супроводжується інтоксикацією, лихоманкою, запаленням дихальних шляхів, також висипом на шкірі та ротовій порожнині.

Симптоми починають проявлятись через 10 днів після зараження вірусом, саме в період до їх прояву носій вірусу є найбільш заразним. Інкубаційний період може тривати до 21 дня, після цього з’являються симптоми інфекції:

  • сильний головний біль; 
  • нежить;
  • висока температура – до 40 градусів;
  • слабкість тіла;
  • сильний кашель;
  • збільшення лімфовузлів;
  • запалення слизової оболонки очей: сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення;
  • пронос та блювання.

Через п’ять днів на обличчі хворого з’являються червоний висип, якій розповсюджується по всій голові. В наступні дні висип поступово вкриває все тіло.

Хвороба протікає до 4 тижнів та небезпечна тим, що може викликати тяжкі ускладнення  – пневмонію чи енцефаліт. У найтяжчих випадках хворому може загрожувати інвалідність чи навіть летальний результат.

Заразність надзвичайно висока – вірус цього захворювання може жити в повітрі приміщення, де був хворий, ще протягом двох годин. За даними МОЗ – 9 з 10 неімунізованих людей, що контактують з хворим, будуть заражені.

Єдиний метод профілактики – це вакцинація. Перше щеплення проводять в 12 місяців, а в 6 років повторну ревакцинацію. На жаль, є безліч батьків, які нехтують щепленнями, тим самим піддаючи свою дитину високому шансу зараження. На даний момент 8000 дітей у Рівненській області не вакциновані від кору.

Будьте обережними та дбайте про своє здоров’я.

Читайте також:  Те що ви хотіли знати про імунітет та ГРВІ

Автор:
Останні новини
20.03.2023, Понеділок
19.03.2023, Неділя
18.03.2023, Субота
17.03.2023, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward