Все що потрібно знати про кір

За перший місяць 2019 року на Рівненщині на кір захворіло більше двохсот осіб. Сьогодні розглянемо симптоми та профілактику цієї небезпечної хвороби.
Кір рахується одним з найбільш заразних захворювань у світі. У групі ризику найчастіше перебувають діти і підлітки, високий шанс зараження також і у невакциновах дорослих. Вірус супроводжується інтоксикацією, лихоманкою, запаленням дихальних шляхів, також висипом на шкірі та ротовій порожнині.
Симптоми починають проявлятись через 10 днів після зараження вірусом, саме в період до їх прояву носій вірусу є найбільш заразним. Інкубаційний період може тривати до 21 дня, після цього з’являються симптоми інфекції:
- сильний головний біль;
- нежить;
- висока температура – до 40 градусів;
- слабкість тіла;
- сильний кашель;
- збільшення лімфовузлів;
- запалення слизової оболонки очей: сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення;
- пронос та блювання.
Через п’ять днів на обличчі хворого з’являються червоний висип, якій розповсюджується по всій голові. В наступні дні висип поступово вкриває все тіло.
Хвороба протікає до 4 тижнів та небезпечна тим, що може викликати тяжкі ускладнення – пневмонію чи енцефаліт. У найтяжчих випадках хворому може загрожувати інвалідність чи навіть летальний результат.
Заразність надзвичайно висока – вірус цього захворювання може жити в повітрі приміщення, де був хворий, ще протягом двох годин. За даними МОЗ – 9 з 10 неімунізованих людей, що контактують з хворим, будуть заражені.
Єдиний метод профілактики – це вакцинація. Перше щеплення проводять в 12 місяців, а в 6 років повторну ревакцинацію. На жаль, є безліч батьків, які нехтують щепленнями, тим самим піддаючи свою дитину високому шансу зараження. На даний момент 8000 дітей у Рівненській області не вакциновані від кору.
Будьте обережними та дбайте про своє здоров’я.
Читайте також: Те що ви хотіли знати про імунітет та ГРВІ

Пікантний салат з курячою печінкою та апельсином

Гороскоп на 30 грудня 2022 року: що обіцяють астрологи
