Все що потрібно знати про аліменти у 2019 році

У нас час розлучення сімейних пар з дітьми є звичною практикою, головне не забувати про своєчасну допомогу дитині, для забезпечення її повноцінного розвитку. Сьогодні поговоримо про аліменти та їх розмір у 2019 році.

Згідно закону батьки зобов’язані утримувати дитину до її повноліття, а якщо вона навчається у виші — до 23 років. Аліменти — це кошти, які виплачуються одним з батьків, вони витрачаються на забезпечення дитини. Є два види їх виплат — добровільні, коли батьки самостійно встановлюють щомісячну суму та виплата за рішенням суду, якщо компромісу не було досягнуто. Навіть, в тому випадку, якщо партнери не перебували у шлюбі, в судовому порядку можливе призначення виплат.

В Україні у минулому році набрав чинності закон під назвою «Чужих дітей не буває». Згідно нього було збільшено мінімальний розмір аліментів та штрафних санкцій за їх несплату, передбачені пільги для батьків.

З першого січня 2019 прожитковий мінімум для дітей становить від 1626 гривень до 2106 гривень, залежно від їх віку. Мінімальна сума аліментів — 50% від нього, максимальна 10 прожиткових мінімумів.

  • до 6 років: мінімум — 813 гривень (50% від прожиткового мінімуму), максимум — 16260 гривень.
  • Від 6 до 18 років: мінімум — 1053 гривні, максимум — 21060 гривень.

 

На розмір аліментів також впливають наступні фактори:

  • наявність чи відсутність нерухомого майна;
  • сума загального доходу;
  • рівень забезпеченості дитини;
  • кількість осіб, котрих повинен забезпечувати платник аліментів.

Важливим фактором є кількість дітей, так на одну дитину сума аліментів становить чверть від заробітної плати батька чи матері, на двох дітей —  третина, а на трьох чи більше — половина від загальної суми доходів.

Якщо платник аліментів протягом 6 місяців не сплачує кошти, до нього застосовують санкції, а сума виплат збільшується на 30%. У разі безробіття платника, суд призначає суспільно-корисні роботи, а зароблені кошти перераховують дітям.

Читайте також: Те що ви хотіли знати про імунітет та ГРВІ

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: