Вісім медзакладів на Рівненщині отримають ПЛР-обладнання

event 17:51 П’ятниця 12 Лютого 2021 РІВНЕ

На Рівненщині продовжують підсилювати опорні лікарні. За 10 млн грн бюджетних коштів в області закупили потужне обладнання для ПЛР-лабораторій 8-ми медзакладів.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Найпершою таке устаткування отримала Рівненська центральна міська лікарня, завдяки чому в медзакладі облаштували повноцінну ПЛР-лабораторію. Серед обладнання – ампліфікатор, автоматична станція для екстракції, шафа біобезпеки, термошейкер, автоклав та ПЛР-бокс.

Коментар: “Тут загалом обладнання на 2 мільйони 600 тисяч гривень. Отримавши підтримку з державного бюджету, ми не могли не направити її для міської лікарні. Адже медики Рівного одні з перших прийняли «ковідний» удар і достойно тримаються. Потужне обладнання дозволить вкотре посилити бойову готовність до викликів, пов’язаних із інфекційними хворобами», – розповіли у РОДА.

За словами керівника Рівненської міської лікарні Євгена Кучерука, устаткування можна буде використовувати не лише для діагностики хворих COVID, а й усіх інфекційних хвороб та в області трансплантології.

Коментар: “Зізнаюся – раніше ми навіть не думали про таке обладнання. За минулий рік ми направили в лабораторії області понад тисячу зразків на ПЛР-тестування і пролікували більше 3000 коронавірусних пацієнтів. То тепер самі зможемо робити близько 250 ПЛР-тестів за добу. Зараз на новому обладнанні вже вчаться працювати троє фахівців”, – розповів Євген Кучерук.

Загалом в області закупили 30 одиниць обладнання, яке поставлятимуть у медзаклади області.


Окрім Рівненської міської лікарні, устаткування для ПЛР-лабораторій отримають ще сім лікарень області – Сарненська ЦРЛ, Дубенська міська, Вараська багатопрофільна, Рівненська обласна, Радивилівська міська, Рокитнівська багатопрофільна та обласний центр громадського здоров’я.

Джерело: пресслужба РОДА

Читайте також: На Рівненщині жінка народила дитину в машині та відмовилась від допомоги швидкої

Останні новини
29.11.2021, Понеділок
28.11.2021, Неділя
27.11.2021, Субота
26.11.2021, П’ятниця
25.11.2021, Четвер
24.11.2021, Середа
23.11.2021, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward