Верховна Рада виділить додаткові кошти на переозброєння української армії

event 16:05 Понеділок 13 Грудня 2021 ПОЛІТИКА
кошти на армію

В разі потреби, нардепи внесуть зміни до державного бюджету.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

За словами Стефанчука, якщо міністр оборони Олексій Резніков наполягатиме на додаткових видатках на переозброєння, парламент готовий розглянути цю пропозицію, а також уточнюють, що кошти на це можуть виділити з додаткових надходжень до держбюджету, йдеться про законопроєкт щодо підвищення низки податків.

Коментар: “Якщо міністр Резніков бачить, що є реальна додаткова потреба на переозброєння, щоб воно відповідало затвердженій стратегії про оборону України, то дуже важливо сформувати ці бюджетні пропозиції. Враховуючи, що ми ухвалили законопроєкт №5600, і додаткові надходження до бюджету будуть”, – зазначив спікер ВР.

Стефанчук додав, що Україна отримає кошти й від міжнародних партнерів, які також слід брати до уваги.

Читайте також: “Моментальне рішення”: скандал з Гогілашвілі отримав продовження

Велика Британія додатково виділить 1 млрд фунтів стерлінгів, які підуть на підтримку України, а США передбачили у своєму оборонному бюджеті кошти на військову допомогу українській державі.

Коментар: “Треба просто сісти й порахувати, скільки треба коштів на переозброєння. І тоді Верховна Рада може проголосувати зміни до держбюджету, якщо відповідні пропозиції будуть збалансовані, зрозумілі, і для цього є підстави. Бувало й так, і тут я хочу не пана Резнікова покритикувати, а його попередників, що виділяли фінансування, а наприкінці року ми бачили певну суму невикористаних коштів, які просто згорали”, – наголосив спікер.

Він уточнив, що в момент підготовки до розгляду держбюджету на 2022 рік ніхто з міністрів не скаржився, що на їхній напрям виділено мало коштів.

Коментар: “Умовно, зараз ми отримали на озброєння 28 млрд грн, разом з державними гарантіями – нехай буде 40 млрд. Але, якщо скласти видатки на озброєння з уже затверджених, узгоджених та перспективних програм, то потрібно 230-250 млрд грн. Щороку!”, – наголосив міністр.

7 грудня комітет Палати представників США затвердив 300 млн доларів військової допомоги для України. Вони надійдуть у 2022 році та будуть використані на підтримку Збройних сил України.

Джерело

Останні новини
01.10.2023, Неділя
30.09.2023, Субота
29.09.2023, П’ятниця
28.09.2023, Четвер
27.09.2023, Середа
26.09.2023, Вівторок
25.09.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward