Великий піст 2021 – які продукти можна і заборонено їсти в різні дні?

event 14:12 Понеділок 08 Березня 2021 БЛОГ

Великий піст присвячений стражданням Христа в його останні земні дні. Щоб наблизитися до Ісуса, християни відмовляються від м’ясної та молочної їжі, а також від веселощів, гулянь, гріхів і подружнього обов’язку.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

У середині березня православні християни зустрічають Великий піст, який є одним з найсуворіших і найтриваліших в році. У 2021 піст триває з 15 березня по 1 травня – всього 48 днів. 2 травня християни відзначають Великдень. Сенс цього посту – в очищенні душі і тіла, відмові від мирського, щоб увійти в Великдень з чистими помислами. 

Що не можна робити у Великий піст:

  • На час посту потрібно відмовитися від м’ясної та молочної їжі, яєць, риби. В деякі дні обмеження ще більш суворі.
  • Не можна шумно веселитися, влаштовувати гуляння і пишні застілля.
  • Не можна лаятися і лихословити. 
  • Не варто ображати інших, сваритися, конфліктувати.
  • У Великий піст слід відмовитися від подружньої близькості і утримуватися від будь-яких грішних вчинків.
  • Що можна і не можна їсти в Великий піст по днях

Великий піст встановлює особливо суворі обмеження в їжі. Найсуворішим періодом посту є останній тиждень – Страсна седмиця, яка присвячена передсмертним мукам Ісуса. У перший день посту (15 березня) повністю відмовляються від їжі на день.

В інші дні посту діють такі обмеження:

  • у понеділок, середу і п’ятницю дотримуються сухоїдіння – можна їсти неварену їжу без масла (хліб, вода, сухофрукти, фрукти, горіхи, мед, сирі овочі);
  • вівторок і четвер – гаряча (приготована) їжа без рослинної олії (каші, крупи, гриби, бобові, варені і тушковані овочі);
  • субота і неділя – дозволена гаряча їжа з рослинною олією, можна пити вино.

Двічі за піст можна з’їсти рибу і морепродукти – на Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня) і у Вербну неділю (25 квітня).

Важливо знати, що такі суворі правила харчування в піст є обов’язковими тільки для ченців. Звичайним християнам можна пом’якшувати обмеження. Адже найголовніше в пості це не проста відмова від їжі, а позбавлення від гріха і єднання з Богом. Щоб дізнатися, яких обмежень вам варто дотримуватися – проконсультуйтеся зі своїм священиком.


І звичайно ж деяким людям можна не дотримуватися посту за станом здоров’я – дітям до 12 років, літнім людям, вагітним жінкам і людям з хронічними захворюваннями. Піст повинен приносити радість і задоволення, а не проблеми зі здоров’ям.

Деталі: сайт Уніан

Читайте також: Рецепти смачних млинців до Масляної-2021

Останні новини
18.04.2021, Неділя
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
15.04.2021, Четвер
14.04.2021, Середа
13.04.2021, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward