Вчені знайшли спосіб діагностувати рак на ранніх стадіях

event 06:21 Четвер 08 Жовтня 2020 ПОДІЇ

Ефективне лікування раку можливе при діагностиці на ранніх стадіях. Група дослідників з Австралії запропонувала новий тест для діагностики раку голови та шиї.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Нове дослідження опублікували у British Journal of Cancer.

У дослідженні взяв участь 181 пацієнт, у якого лікарі підозрювали ранню стадію будь-якої злоякісної пухлини раку голови або шиї. Вчені проводили аналіз повітря, який видихали учасники дослідження, методом мас-спектрометрії.

Вони фокусувалися на характеристиках летючих органічних речовин (ЛОВ), композиція яких може бути унікальною при різних хворобах.

Простий та точний тест 

Дихальний тест допоміг вченим діагностувати рак у 80% випадків. Доброякісні новоутворення цей метод діагностики дозволяв визначити з точністю 86%. Результати тесту були перевірені за допомогою біопсії.

Вчені вказують, що ці результати потрібно перевірити в більшому дослідженні, щоб підтвердити їхню правдивість. У разі успіху, тест можна буде використовувати в клінічній практиці.

Інші дослідження дихальних тестів 

В останні роки було зроблено кілька спроб створити дихальних тестів для діагностики раку на підставі виявлення ЛОВ. З їхньою допомогою вчені виявляли рак шлунка, передрак стравоходу, рак легенів. Діагностичний тест на кілька видів раку зараз проходить велике клінічне випробування.

Джерело: сайт 24 канал

Читайте також: Клітини раку можна знищити без хімієтерапії та шкоди для здоров’я: вчені знайшли спосіб

 
Останні новини
18.04.2021, Неділя
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
15.04.2021, Четвер
14.04.2021, Середа
13.04.2021, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward