Вчені визначили, які маски найкраще захищають від коронавірусу

event 18:24 Середа 07 Квітня 2021 ПОДІЇ

Респіраторні маски №95 є найбільш ефективними для захисту від аерозолів, подібних до тих, у яких розповсюджується коронавірус.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Такого висновку дійшли фахівець з мікроаналізу зі Смітсонівського інституту охорони природи США Едвард Віченці та його колеги з Національного інституту стандартів і технології, передає Science News. Вони проаналізували різні види масок під мікроскопом, щоб визначити, які з них та з якого матеріалу найкраще захищають від COVID-19.

Окрім №95, за їхніми словами, ефективно захищає маска зі щільно сплетеної фланелі – різновиду бавовняної тканини. Тоді як засоби захисту із синтетичної тканини – шифон і віскоза – добре затримувати аерозолі не можуть.

Едвард Віченці пояснив, що хаотична природа бавовняних волокон із їхньою зморшкуватою текстурою, складною формою з вигинами і складками дозволяє бавовні вловлювати більше нанорозмірних частинок, ніж інші тканини.

Бавовняна фланель також забезпечує додатковий захист, вбираючи вологу, яка виділяється під час дихання.

Коментар: Бавовна “любить” воду і розбухає у вологому середовищі. Через це часткам стає важче проникати через маску“, – зазначив Віченці.

А ось поліефірні тканини (поліестер) мають добре організовані, прямі й гладкі волокна, що, кажуть фахівці, робить їх менш ефективними матеріалами для захисних масок.

Науковці переконують, що засоби захисту з поліестеру й нейлону відштовхують воду, тому додаткових переваг не мають.

Джерело: сайт Ukr Health

Читайте також: Лікар розповіла, скільки коштує лікування важкої форми COVID-19

Останні новини
29.11.2021, Понеділок
28.11.2021, Неділя
27.11.2021, Субота
26.11.2021, П’ятниця
25.11.2021, Четвер
24.11.2021, Середа
23.11.2021, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward