Вчені назвали ідеальні умови для поширення COVID-19

event 12:34 Вівторок 25 Серпня 2020 ПОДІЇ

Поширенню коронавірусу SARS-CoV-2 через аерозольні частинки по повітрю сприяє відносна вологість. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: До такого висновку прийшли дослідники з Інституту тропосферних досліджень імені Лейбніца в Лейпцигу (Німеччина) і Національної фізичної лабораторії в Нью-Делі (Індія).

Фахівці проаналізували 10 досліджень, присвячених впливу умов навколишнього середовища на зараження вірусом. Відносна вологість від 40 до 60 відсотків може знизити поширення вірусів і їх абсорбцію через слизову оболонку носа.

Довгий час основним шляхом передачі вірусів вважалися великі краплі, які потрапляють в повітря при кашлі та чханні інфікованих людей. Важкі краплі дуже швидко падають на землю і можуть долати лише короткі відстані. Саме на цьому припущенні заснована рекомендація дотримуватися мінімальну дистанцію від інших людей, що дорівнює 1,5-2 метрів. Однак останнім часом були зареєстровані спалахи COVID-19, які, по всій видимості, пов’язані з одночасною присутністю великої кількості людей в одній кімнаті.

Відомо, що крихітні краплі діаметром п’ять мікрометрів можуть перебувати в повітрі дев’ять хвилин. При високій вологості більше молекул води прилипають до частинок, в результаті чого ті ростуть і осідають швидше. Результати нового дослідження показали, що вологість повітря також впливає на поведінку мікроорганізмів в краплях, їх виживання і швидкість інактивації. Сухе повітря робить слизові оболонки носа менш зволоженими і більш проникними для вірусів.

Джерело: сайт Aerosol and Air Quality Research

Читайте також: Російську вакцину від коронавірусу тестуватимуть на білорусах

Автор:
Останні новини
24.03.2023, П’ятниця
23.03.2023, Четвер
22.03.2023, Середа
21.03.2023, Вівторок
20.03.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward